Ukliďme společně stezky k rozhledně Tetřev

Datum publikace:

Chtěla bych velmi poděkovat vedení LS v Jablunkově za ohromnou pomoc, vstřícnost a samotnou účast na akci „Společně ukliďme stezky k rozhledně Tetřev“, která se uskutečnila ve středu 8. května. Akce se konala pod záštitou celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Přestože to do poslední chvíle vypadalo, že nám počasí nepřeje, tak se nakonec akce vydařila a zúčastnilo se celkem 69 dospělých a dětí z širokého okolí. Vycházelo se z Mostů u Jablunkova, Dolní Lomné a Horní Lomné/Přelač a zúčastnění dobrovolníci cestou na rozhlednu Tetřev posbírali přibližně 250 kg odpadku. Mimo jiné jsme v lese ukořistili i pneumatiky, okapní rouru či celý keramický WC záchod i s prkýnkem.

V cíli všichni dobrovolníci dostali zdarma občerstvení a děti byly navíc odměněny diplomem a dárkem. Mnozí účastníci přišli i s přínosnými návrhy a podněty, jak by akci ještě organizačně vylepšili a zároveň se nám mnoho lidí hlásilo jako pomocníci v organizaci celé akce pro příští rok.

Poděkování patří také všem zúčastněným, že se nám díky nim podařilo vyčistit aspoň část beskydských lesů mezi Lomnou a Mosty a již nyní se těšíme na setkání příští rok v květnu, opět při sbírání odpadků v Beskydech.

Nesmíme zapomínat na to, že životní prostředí ovlivňujeme pouze my a v našich rukou je i ta moc zachránit či naopak zničit vše živé či dokonce sami sebe.

Alena Chytilová
Česko-slovenský spolek Velký Polom

Fotografie z akce: