Slavnostní sázení Výročního háje

Srdečně Vás zveme na slavnostní sázení Výročního háje a odhalení pamětního kamene na počest výročí vzniku Československé republiky. Akce proběhne dne 26. 10. 2018 u Muzea lesnictví a myslivosti Chřibů pod hradem Buchlovem od 10:00 hod. Společně zasadíme výroční lípy, oslavíme vznik společného státu a připomeneme si významné osobnosti československé lesnické historie.

Muzeum lesnictví a myslivosti vzniklo rekonstrukcí historické hájenky. Dle karty investičního majetku byla hájenka postavena v roce 1871. Z rekonstrukcí se začalo v roce 2013 v rámci Programu 2020 – Zajištění cílů veřejného zájmu u LČR. Muzeum lesnictví a myslivosti by mělo sloužit hlavně jako centrum environmentálního vzdělávání ( lesní pedagogiky). V hájence se postupně buduje expozice historie lesnictví a myslivosti v Chřibech, fořtova kancelář, expozice přírodnin a venkovní expozice lesnických pracovních pomůcek a prostředků.

V okolí hájenky je v současné době také budováno arboretum, v rámci již schváleného projektu evropské unie pod názvem Arboretum lesních a ovocných dřevin Chřibů.