Prodej dříví veřejnosti

Lesy ČR mění pravidla samovýroby. Od začátku února 2019 si mohou zájemci, po domluvě s příslušnou lesní správou, sami vytěžit až 200 m³ palivového dříví. Navíc je možné díky letošní novince odebrat až 50 m³ kalamitního dřeva (fyzická osoba). V případě zájmu se prosím obracejte na kontakty uvedené níže. Na této stránce též naleznete aktuální ceník dříví a znění smlouvy, kterou je nutné na příslušné lesní správě podepsat. Prodej dříví je realizován bez dopravy!

Ceník samovýroby (ceny včetně 21% DPH): Platnost ceníku od 29.4.2020
hmotnatost 0,09 0,14 0,19 0,29 0,49 0,69 0,99 1+
jehličnaté 30 Kč 150 Kč 250 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč 470 Kč 500 Kč
jehličnaté souše*  30 Kč 30 Kč 30 Kč 30 Kč 60 Kč 90 Kč 150 Kč 200 Kč
listnaté měkké 30 Kč 80 Kč 120 Kč 200 Kč 250 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč
listnaté tvrdé 70 Kč 100 Kč 200 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč 500 Kč
dub, akát 150 Kč 300 Kč 400 Kč 500 Kč 600 Kč 700 Kč 700 Kč 750 Kč
bříza 70 Kč 100 Kč 200 Kč 250 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč
nehroubí 30 Kč

*smrk, borovice, jedle, modřín, vejmutovka, douglaska

Vysvětlivky níže

V odůvodněných případech může být cena zvýšena nebo snížena (s uvedením důvodu ve smlouvě).

Ceník vyrobeného dříví (ceny uvedeny včetně DPH): Platnost ceníku od 29. 4. 2020
Ceník vyrobeného dříví je platný pro všechny lesní správy a lesní závody LČR.

Ceny SMRK/ JEDLE (Kč/m³)

III. tř. B/C III. tř. KH/D III. tř. agregát IV. tř. dřevovina V. tř. vláknina VI. tř. palivo
(cena včetně DPH 21%) (cena včetně DPH 15%)
1 750,- 900,- 1 200,- 1 000,- 440,- 350,-

Vysvětlivky níže

V průběhu času je vyhrazeno právo měnit ceny samovýroby a vyrobeného dříví na lesních správách a lesních závodech. Tento výčet bude průběžně aktualizován.

Smlouva na prodej dříví:

Prodej vyrobeného dříví na základě dodacího listu s fakturou (boletou), tj. bez smlouvy.

Kontakty na lesní správy a lesní závody:

Prosíme o trpělivost a pochopení, personál může být vytížen.

KŘ Brno
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Bučovice Ing. Petr Kremz petr.kremz@lesycr.cz 724 525 051
LS Černá Hora Ing. Miroslav Talacko miroslav.talacko@lesycr.cz 724 523 898
LS Náměšť nad Oslavou Ing. Vlastimil Brach vlastimil.brach@lesycr.cz 606 097 971
LS Třebíč Ing. Miroslava Zezulová miroslava.zezulova@lesycr.cz 725 627 823
LS Znojmo Ing. Martin Kulhánek martin.kulhanek@lesycr.cz 732 374 283
KŘ České Budějovice
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Hluboká nad Vltavou Ing. Roman Půbal roman.pubal@lesycr.cz 724 523 146
LS Jindřichův Hradec Ing. Karel Dušek karel.dusek@lesycr.cz 724 524 494
LS Nové Hrady Petr Kolafa petr.kolafa@lesycr.cz 724 525 084
LS Tábor Ing. Václav Kalab vaclav.kalab@lesycr.cz 724 623 780
LS Třeboň Ing. Jan Dvořák jan.dvorak1@lesycr.cz 724 525 060
LS Vodňany Ing. Josef Velát josef.velat@lesycr.cz 724 524 569
LS Vyšší Brod Ing. Ivan Votýpka ivan.votypka@lesycr.cz 725 257 518
KŘ Ostrava
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Bruntál Frank  Rostislav rostislav.frank@lesycr.cz 724 623 870
LS Frýdek-Místek Ing. Miroslav Kohut miroslav.kohut@lesycr.cz 724 523 110
LS Jablunkov Ing. Richard Rusnok richard.rusnok@lesycr.cz 724 523 622
LS Opava Ing. František Musil frantisek.musil@lesycr.cz 956 106 101
LS Vítkov Bc. Mgr. Jana Bezděková, Ph.D. jana.bezdekova@lesycr.cz 725 627 969
KŘ Choceň
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Hořice Ing. Roman Koudelka roman.koudelka@lesycr.cz 724 623 761
LS Dvůr Králové Ing. Tomáš Hillermann tomas.hillermann@lesycr.cz 724 524 365
LS Choceň Mencák Jan jan.mencak@lesycr.cz 724 525 142
LS Lanškroun Ing. Dušek Vladimír vladimir.dusek@lesycr.cz 724 524 281
LS Nasavrky Ing. Dalecký Vojtěch vojtech.dalecky@lesycr.cz 725 257 560
LS Rychnov nad Kněžnou Ing. Ježek Petr petr.jezek@lesycr.cz 725 389 770
LS Svitavy Telecký Josef josef.telecky@lesycr.cz 724 525 135
KŘ Jihlava
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Český Rudolec Ing. Tomáš Kopačka tomas.kopacka@lesycr.cz 725 257 519
LS Ledeč nad Sázavou Ing. Eva Košťálová eva.kostalova@lesycr.cz 724 525 039
LS Nové Město na Moravě Ing. Michal Svoboda michal.svoboda@lesycr.cz 724 524 196
LS Pelhřimov Ing. Petr Prokop petr.prokop@lesycr.cz 724 524 220
LS Telč Jan Trojan jan.trojan@lesycr.cz 724 525 038
KŘ Karlovy Vary
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Františkovy Lázně Ing. Anita Černíková anita.cernikova@lesycr.cz 956 228 111
LS Horní Blatná Ing. Petr Kolín petr.kolin@lesycr.cz 956 230 108
LS Kraslice Ing. Martin Šejnoha martin.sejnoha@lesycr.cz 956 229 111
LS Přimda Richard Malík richard.malik@lesycr.cz 956 223 111
LS Toužim Stanislav Knaizl stanislav.knaizl@lesycr.cz 956 226 111
KŘ Liberec
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Rumburk Bc. Patrik Chadima patrik.chadima@lesycr.cz 702 021 428
LS Děčín Ing. Václav Štefl vaclav.stefl@lesycr.cz 724 623 808
LS Brandýs n. Labem Ing. Zdeněk Žára zdenek.zara@lesycr.cz 724523176
LS Česká Lípa Jindřich Kopřiva jindrich.kopriva@lesycr.cz 725 257 703
LS Frýdlant v Čechách Lukáš Svačinka lukas.svacinka@lesycr.cz 725 733 606
LS Jablonec nad Nisou Milan Vlaháč milan.vlahac@lesycr.cz 725 865 400
LS Ještěd Ing. Dalibor Hodaň dalibor.hodan@lesycr.cz 724 623 889
KŘ Plzeň
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Horšovský Týn Jan Kitzberger jan.kitzberger@lesycr.cz 725 257 532
LS Klatovy Ing. Milan Kotlan milan.kotlan@lesycr.cz 724 524 684
LS Plasy Jiří Špiroch jiri.spiroch@lesycr.cz 724 524 759
LS Přeštice Ladislav Kugler ladislav.kugler@lesycr.cz 725 257 334
LS Stříbro Petr Lang petr.lang@lesycr.cz 724 524 764
LS Železná Ruda Jiří Najman jiri.najman@lesycr.cz 724 524 654
KŘ Šumperk
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Hanušovice Jaroslav Svatý jaroslav.svaty@lesycr.cz 725 257 637
LS Janovice Ing. Ivo Chlup ivo.chlup@lesycr.cz 724 523 545
LS Jeseník Jiří Tomášek jiri.tomasek@lesycr.cz 725 257 417
LS Loučná nad Desnou Ing. Přemysl Ficnar premysl.ficnar@lesycr.cz 724 525 024
LS Město Albrechtice Ing. Jaroslav Lengsfeld jaroslav.lengsfeld@lesycr.cz 724 523 526
LS Ruda nad Moravou Ing. Miloslav Reichl miloslav.reichl@lesycr.cz 724 525 027
LS Šternberk Ing. Pavel Koždoň pavel.kozdon@lesycr.cz 724 523 104
KŘ Teplice
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Křivoklát Kozák Miloš Bc. milos.kozak@lesycr.cz 724 524 460
LS Lužná Gebhart František Bc. frantisek.gebhart@lesycr.cz 725 627 679
LS Klášterec Petr Hrouda petr.hrouda@lesycr.cz 724 524 884
LS Litoměřice Ing. Jiří Hájek jiri.hajek@lesycr.cz 724 524 931
LS Litvínov Ing. Josef Beneš Josef.benes@lesycr.cz 7724 524 864
LS Žatec Hlaváček Jakub jakub.hlavacek@lesycr.cz 725 627 453
KŘ Zlín
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Buchlovice Ing. Antonín Lukůvka antonin.lukuvka@lesycr.cz 724 523 845
Ing. Pavel Zůbek pavel.zubek@lesycr.cz 724 525 061
LS Luhačovice Ing. Radek Šmerda radek.smerda@lesycr.cz 724 523 830
LS Rožnov pod Radhoštěm Ing. Petr Halata petr.halata@lesycr.cz 724 524 144
LS Vsetín Ing. Daniela Malíková daniela.malikova@lesycr.cz 724 396 561
Ing. Jaroslav Pastyřík jaroslav.pastyrik@lesycr.cz 724 523 822
Lesní závody
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LZ Boubín Ing. František Hrůza frantisek.hruza@lesycr.cz 725 257 016
LZ Kladská Ing. Jakub Hrdina jakub.hrdina@lesycr.cz 724 524 788
LZ Konopiště Ing. František Dvořák frantisek.dvorak@lesycr.cz 724 523 391
LZ Židlochovice Ing. Miroslav Václavský miroslav.vaclavsky@lesycr.cz 724 523 272
Vysvětlivky:

Pilařská kulatina (III. třída):

  • III. tř. B/C … dříví bez zbarvení a tvrdé hniloby, suky do 6 cm
  • III. tř. KH … kůrovcové dříví s částečně nebo úplně opadanou kůrou, se zbarvením (zamodráním) do 25% průměru čela, suky do 6 cm
  • III. tř. D … dříví využitelné pro pilařské zpracování, přípustné zamodrání a tvrdá hniloba, suky do 8 cm
  • III. tř. agregát … slabé výřezy pro pilařské zpracování, čep 12 cm+
  • IV. tř. dřevovina … dříví zdravé, čerstvé, v kůře, délky 2 m (3 m), min. čep 8 cm
  • V. tř. vláknina … dříví určené primárně pro průmyslové zpracování, odvětvené, s tvrdou i měkkou hnilobou, délka 2 m (2,5 m, 3 m, 4 m), min. čep 8 cm
  • VI. tř. palivo … napadá při manipulaci jako výmět, dovoluje všechny vady
  • Hmotnatost vyjadřuje objem v desetinách m³. Je to objem vytěžené hmoty dělený počtem oddenků. Udává průměr těžených stromů.
  • Nehroubí je dříví s čepovou tloušťkou horního čela maximálně 7 cm (s kůrou). Např. špice, větve, apod.

Zpět