Prodej dříví veřejnosti

Lesy ČR mění pravidla samovýroby. Od začátku února 2019 si mohou zájemci, po domluvě s příslušnou lesní správou, sami vytěžit až 200 m³ palivového dříví. Navíc je možné díky letošní novince odebrat ze skladu kalamitního dřeva až 50 m³. V případě zájmu se prosím obracejte na kontakty uvedené níže. Na této stránce též naleznete aktuální ceník dříví a znění smlouvy, kterou je nutné na příslušné lesní správě podepsat. Prodej dříví je realizován bez dopravy!

Ceník samovýroby (ceny včetně 21% DPH):
Platnost ceníku od 1.2.2019
hmotnatost 0,09 0,14 0,19 0,29 0,49 0,69 0,99 1+
jehličnaté 50 Kč 150 Kč 250 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč 470 Kč 500 Kč
smrk a bor. souše 50 Kč 50 Kč 50 Kč 50 Kč 100 Kč 150 Kč 250 Kč 300 Kč
listnaté měkké 50 Kč 80 Kč 120 Kč 200 Kč 250 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč
listnaté tvrdé 70 Kč 100 Kč 200 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč 500 Kč
dub, akát 150 Kč 300 Kč 400 Kč 500 Kč 600 Kč 700 Kč 700 Kč 750 Kč
bříza 70 Kč 100 Kč 200 Kč 250 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč
nehroubí 30 Kč

Vysvětlivky níže

V odůvodněných případech může být cena zvýšena nebo snížena (s uvedením důvodu ve smlouvě).

Ceník vyrobeného dříví vč. DPH z kalamitních oblastí:
Platnost ceníku od 1.2.2019

Ceník kalamitního dříví je platný pro tyto kalamitní lesní správy a lesní závody: LZ Boubín, LS Bruntál, LS Bučovice, LS Buchlovice, LS Černá Hora, LS Český Rudolec, LS Domažlice, LS Hluboká nad Vltavou, LS Jeseník, LS Kácov, LZ Kladská, LZ Konopiště, LS Ledeč nad Sázavou, LS Litvínov, LS Náměšť nad Oslavou, LS Nové Město na Moravě, LS Prostějov, LS Rožnov pod Radhoštěm, LS Ruda nad Moravou, LS Šternberk, LS Třebíč, LS Vodňany, LS Znojmo, LS Železná Ruda, LZ Židlochovice. Průběžně bude seznam aktualizován.

Ceny SMRK (Kč/m³)

III. tř. B/C III. tř. KH/D III. tř. agregát IV. tř. dřevovina V. tř. vláknina VI. tř. palivo
DPH 21% DPH 15%
2 100,- 1 100,- 1 500,- 1 100,- 600,- 550,-

Vysvětlivky níže

V průběhu času je vyhrazeno právo měnit ceny samovýroby a vyrobeného dříví na lesních správách a lesních závodech. Tento výčet bude průběžně aktualizován.

Smlouva na prodej dříví:

Nákup vyrobeného dříví na základě dodacího listu s fakturou (boletou), tj. bez smlouvy.

Kontakty na lesní správy a lesní závody:

Prosíme o trpělivost a pochopení, personál může být vytížen.

KŘ Brandýs nad Labem
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Telefon:
LS Kácov Daniel Donda daniel.donda@lesycr.cz 724 623 820
LS Křivoklát Ing. Jiří Pour jiri.pour@lesycr.cz 724 525 125
LS Lužná Ing. Petr Knobloch petr.knobloch@lesycr.cz 725 257 832
LS Mělník Ing. Jiří Červín jiri.cervin@lesycr.cz 725 673 105
LS Nižbor Ing. Lukáš Huml lukas.huml@lesycr.cz 724 523 462
LS Nymburk Jaromír Šmejcký jaromir.smejcky@lesycr.cz 724 524 391
KŘ Brno
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Bučovice Ing.Karel Marosz karel.marosz@lesycr.cz 725 257 919
LS Černá Hora Ing. Miroslav Talacko miroslav.talacko@lesycr.cz 724 523 898
LS Náměšť nad Oslavou Ing. Toufar Michal michal.toufar@lesycr.cz 724 525 055
LS Prostějov Ing. Michal Dadák michal.dadak@lesycr.cz 724 523 762
LS Třebíč Ing. Miroslava Zezulová miroslava.zezulova@lesycr.cz 725 627 823
LS Znojmo Ing. Martin Kulhánek martin.kulhanek@lesycr.cz 732 374 283
KŘ České Budějovice
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Český Krumlov Jan Vysokomýtský, DiS. jan.vysokomytsky@lesycr.cz 725 257 986
LS Hluboká nad Vltavou Ing. Tomáš Foit tomas.foit@lesycr.cz 724 523 197
LS Jindřichův Hradec Ing. Karel Dušek karel.dusek@lesycr.cz 724 524 494
LS Nové Hrady Petr Kolafa petr.kolafa@lesycr.cz 724 525 084
LS Tábor Ing. Václav Kalab vaclav.kalab@lesycr.cz 724 623 780
LS Třeboň Ing. Jan Dvořák jan.dvorak1@lesycr.cz 724 525 060
LS Vodňany Ing. Josef Velát josef.velat@lesycr.cz 724 524 569
LS Vyšší Brod Jan Hryzák jan.hryzak@lesycr.cz 725 627 943
KŘ Frýdek-Místek
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Bruntál Frank  Rostislav rostislav.frank@lesycr.cz 724 623 870
LS Frýdek-Místek Ing. Miroslav Kohut miroslav.kohut@lesycr.cz 724 523 110
LS Jablunkov ústředna LS Jablunkov ls111@lesycr.cz 956 111 111
LS Opava Ing. František Musil frantisek.musil@lesycr.cz 956 106 101
LS Ostrava Ing. Stanislav Němeček stanislav.nemecek@lesycr.cz 724 524 537
LS Vítkov ústředna  LS Vítkov ls105@lesycr.cz 956 105 111
KŘ Choceň
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Choceň Mencák Jan jan.mencak@lesycr.cz 724 525 142
LS Lanškroun Ing. Dušek Vladimír vladimir.dusek@lesycr.cz 724 524 281
LS Nasavrky Ing. Dalecký Vojtěch vojtech.dalecky@lesycr.cz 725 257 560
LS Rychnov nad Kněžnou Ing. Ježek Petr petr.jezek@lesycr.cz 725 389 770
LS Svitavy Telecký Josef josef.telecky@lesycr.cz 724 525 135
KŘ Jihlava
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Český Rudolec Ing. Tomáš Kopačka tomas.kopacka@lesycr.cz 725 257 519
LS Ledeč nad Sázavou Ing. Eva Košťálová eva.kostalova@lesycr.cz 724 525 039
LS Nové Město na Moravě Ing. Michal Svoboda michal.svoboda@lesycr.cz 724 524 196
LS Pelhřimov Ing. Petr Prokop petr.prokop@lesycr.cz 724 524 220
LS Telč Jan Trojan jan.trojan@lesycr.cz 724 525 038
KŘ Karlovy Vary
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Františkovy Lázně Ing. Anita Černíková anita.cernikova@lesycr.cz 956 228 111
LS Horní Blatná Jaroslav Ledvina jaroslav.ledvina@lesycr.cz 956 230 111
LS Kraslice Ing. Martin Šejnoha martin.sejnoha@lesycr.cz 956 229 111
LS Přimda Richard Malík richard.malik@lesycr.cz 956 223 111
LS Toužim Stanislav Knaizl stanislav.knaizl@lesycr.cz 956 226 111
KŘ Liberec
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Česká Lípa Milan Hozák milan.hozak@lesycr.cz 601 586 000
LS Dvůr Králové Ing. Tomáš Hillermann tomas.hillermann@lesycr.cz 724 524 365
LS Frýdlant v Čechách Lukáš Svačinka lukas.svacinka@lesycr.cz 725 733 606
LS Hořice Ing. Roman Koudelka roman.koudelka@lesycr.cz 724 623 761
LS Jablonec nad Nisou Milan Vlaháč milan.vlahac@lesycr.cz 725 865 400
LS Ještěd Ing. Roman Stružinský roman.struzinsky@lesycr.cz 601 365 500
KŘ Plzeň
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Domažlice Ing. Jan Landkammer jan.landkammer@lesycr.cz 724 524 701
LS Horšovský Týn Jakub Kadlec jakub.kadlec@lesycr.cz 725 257 704
LS Klatovy Ing. Milan Kotlan milan.kotlan@lesycr.cz 724 524 684
LS Plasy Jiří Špiroch jiri.spiroch@lesycr.cz 724 524 759
LS Přeštice Ladislav Kugler ladislav.kugler@lesycr.cz 725 257 334
LS Stříbro Petr Lang petr.lang@lesycr.cz 724 524 764
LS Železná Ruda Ing. Petr Kaiser petr.kaiser@lesycr.cz 724 524 669
KŘ Šumperk
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Hanušovice Ing. Radoslav Grepl radoslav.grepl@lesycr.cz 724 525 025
LS Janovice Ing. Pavel Cita pavel.cita@lesycr.cz 724 524 533
LS Jeseník Ing. Ivo Céza ivo.ceza@lesycr.cz 724 523 676
LS Loučná nad Desnou Ing. Přemysl Ficnar premysl.ficnar@lesycr.cz 724 525 024
LS Město Albrechtice Ing. Jaroslav Lengsfeld jaroslav.lengsfeld@lesycr.cz 724 523 526
LS Ruda nad Moravou Ing. Miloslav Reichl miloslav.reichl@lesycr.cz 724 525 027
LS Šternberk Ing. Martin Hroš martin.hros@lesycr.cz 724 523 748
KŘ Teplice
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Děčín Ing. Václav Štefl vaclav.stefl@lesycr.cz 724 623 808
LS Klášterec Josef Johan josef.johan@lesycr.cz 725 627 830
LS Litoměřice Ing. Jiří Hájek jiri.hajek@lesycr.cz 724 524 931
LS Litvínov Ing. Jiří Kšír jiri.ksir@lesycr.cz 725 257 753
LS Rumburk Ing. Miroslav Švihlík miroslav.svihlik@lesycr.cz 725 980 517
LS Žatec Ing. Šárka Fialová sarka.fialova@lesycr.cz 606 777 093
KŘ Zlín
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LS Buchlovice Ing. Antonín Lukůvka antonin.lukuvka@lesycr.cz 724 523 845
Ing. Pavel Zůbek pavel.zubek@lesycr.cz 724 525 061
LS Luhačovice Ing. Radek Šmerda radek.smerda@lesycr.cz 724 523 830
LS Rožnov pod Radhoštěm Ing. Petr Halata petr.halata@lesycr.cz 724 524 144
LS Strážnice Ing. Tomáš Crhonek tomas.crhonek@lesycr.cz 725 257 316
LS Vsetín Ing. Daniela Malíková daniela.malikova@lesycr.cz 724 396 561
Ing. Jaroslav Pastyřík jaroslav.pastyrik@lesycr.cz 724 523 822
Lesní závody
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil:
LZ Boubín Ing. Petr Urban petr.urban@lesycr.cz 725 257 016
LZ Kladská Ing. Jakub Hrdina jakub.hrdina@lesycr.cz 724 524 788
LZ Konopiště Ing. František Dvořák frantisek.dvorak@lesycr.cz 724 523 391
LZ Židlochovice Ing. Miroslav Václavský miroslav.vaclavsky@lesycr.cz 724 523 272
Vysvětlivky:

Pilařská kulatina (III. třída):

  • III. tř. B/C … dříví bez zbarvení a tvrdé hniloby, suky do 6 cm
  • III. tř. KH … kůrovcové dříví s částečně nebo úplně opadanou kůrou, se zbarvením (zamodráním) do 25% průměru čela, suky do 6 cm
  • III. tř. D … dříví využitelné pro pilařské zpracování, přípustné zamodrání a tvrdá hniloba, suky do 8 cm
  • III. tř. agregát … slabé výřezy pro pilařské zpracování, čep 12 cm+
  • IV. tř. dřevovina … dříví zdravé, čerstvé, v kůře, délky 2 m (3 m), min. čep 8 cm
  • V. tř. vláknina … dříví určené primárně pro průmyslové zpracování, odvětvené, s tvrdou i měkkou hnilobou, délka 2 m (2,5 m, 3 m, 4 m), min. čep 8 cm
  • VI. tř. palivo … napadá při manipulaci jako výmět, dovoluje všechny vady
  • Hmotnatost vyjadřuje objem v desetinách m³. Je to objem vytěžené hmoty dělený počtem oddenků. Udává průměr těžených stromů.
  • Nehroubí je dříví s čepovou tloušťkou horního čela maximálně 7 cm (s kůrou). Např. špice, větve, apod.

Zpět