Prodej dříví veřejnosti

Lesy ČR nabízejí veřejnosti dříví pro vlastní potřebu za cen a podmínek platných pro všechny lesní správy a lesní závody LČR. 

Samovýroba dříví
  • Určena pouze pro fyzické osoby
  • množství 20 m3/rok/osoba
  • Pouze sortiment v délce do 2 m (s výjimkou tyčí)
  • Podmíněna uzavřením smlouvy o samovýrobě (viz příloha)
Ceník samovýroby / Platnost ceníku od 1.6.2021     
Kategorie/hmotnatost 0,09 0,14 0,19 0,29 0,49 0,69 0,99 1+
Jehličnaté (včetně tyčí) 30 Kč 30 Kč 30 Kč  
jehličnaté souše  30 Kč 30 Kč 30 Kč 30 Kč 150 Kč 200Kč 250 Kč 300 Kč
listnaté měkké 30 Kč 80 Kč 120 Kč 200 Kč 250 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč
listnaté tvrdé 70 Kč 100 Kč 200 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč 500 Kč
dub, akát 150 Kč 300 Kč 400 Kč 500 Kč 600 Kč 700 Kč 700 Kč 750 Kč
bříza 70 Kč 100 Kč 200 Kč 250 Kč 300 Kč 350 Kč 400 Kč 450 Kč
nehroubí 30 Kč

Cena uvedena za m3 včetně 21 % DPH

Smlouva na prodej dříví formou samovýroby:

Vzor smlouvy o prodeji dříví v drobném formou samovýroby (pdf, 230 kB)

Vyrobené dříví
  • Určeno pouze pro fyzické osoby
  • množství 20 m3/rok/osoba
  • Výběr dle dřeviny, kvality a ceny
  • Prodej bez smlouvy, na dodací lístek a pokladní doklad či na fakturu před odvozem
Ceník vyrobeného dříví / Platnost ceníku od 1.7.2021
Dřevina/kvalita III. tř. B/C III. tř. KH/D III. tř. agregát IV. tř. dřevovina V. tř. vláknina VI. tř. palivo
Smrk/jedle 3 000,- 2 400,- 2 200,- 850,- 500,- 400,-
Borovice 1 800,- 1 500,- 500,- 400,-
  + DPH 21% + DPH 15%

Ceny vyrobeného dříví jsou uvedeny v Kč za m3

Vysvětlivky:

  • III. tř. B/C… dříví bez zbarvení a tvrdé hniloby, suky do 6 cm
  • III. tř. KH… kůrovcové dříví s částečně nebo úplně opadanou kůrou, se zbarvením (zamodráním) do 25 % průměru čela, suky do 6 cm
  • III. tř. D… dříví využitelné pro pilařské zpracování, přípustné zamodrání a tvrdá hniloba, suky do 8 cm
  • III. třagregát… slabé výřezy pro pilařské zpracování, čep 12 cm+
  • IV. tř. dřevovina… dříví zdravé, čerstvé, v kůře, délky 2 m (3 m), min. čep 8 cm
  • IV. tř. vláknina… dříví určené primárně pro průmyslové zpracování, odvětvené, s tvrdou i měkkou hnilobou, délka 2 m, min. čep 8 cm
  • VI. tř. palivo… napadá při manipulaci jako výmět, dovoluje všechny vady, délka do 2 m
  • Hmotnatost vyjadřuje objem v desetinách m³. Je to objem vytěžené hmoty dělený počtem oddenků. Udává průměr těžených stromů.
  • Nehroubí je dříví s čepovou tloušťkou horního čela maximálně 7 cm (s kůrou). Např. špice, větve apod.

 

Kontakty na lesní správy a lesní závody:

Prosíme o trpělivost a pochopení, personál může být vytížen.

Oblastní ředitelství jižní Morava
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LS Bučovice Ing. Petr Kremz petr.kremz@lesycr.cz 724 525 051
LS Černá Hora Ing. Miroslav Talacko miroslav.talacko@lesycr.cz 724 523 898
LS Náměšť nad Oslavou Ing. Vlastimil Brach vlastimil.brach@lesycr.cz 606 097 971
LS Rožnov pod Radhoštěm Ing. Ondřej Nohál ondrej.nohal@lesycr.cz 725 673 190
Ing. Zdeněk Kneisl zdenek.kneisl@lesycr.cz      724 523 877
LS Vsetín Ing. Libor Pečenka libor.pecenka@lesycr.cz 724 396 561
Ing. Jaroslav Pastyřík jaroslav.pastyrik@lesycr.cz 724 523 822
LS Luhačovice Ing. Radek Šmerda radek.smerda@lesycr.cz 724 523 830
LS Buchlovice Ing. Antonín Lukůvka antonin.lukuvka@lesycr.cz 724 523 845
Ing. Pavel Zůbek pavel.zubek@lesycr.cz 724 525 061
LS Svitavy Ropek Petr petr.ropek@lesycr.cz 724 523 937
Oblastní ředitelství jižní Čechy
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LS Hluboká nad Vltavou Ing. Roman Půbal roman.pubal@lesycr.cz 724 523 146
LS Jindřichův Hradec Ing. Karel Dušek karel.dusek@lesycr.cz 724 524 494
LS Nové Hrady Petr Kolafa petr.kolafa@lesycr.cz 724 525 084
LS Tábor Ing. Václav Kalab vaclav.kalab@lesycr.cz 724 623 780
LS Třeboň Ing. Jan Dvořák jan.dvorak1@lesycr.cz 724 525 060
LS Vodňany Ing. Josef Velát josef.velat@lesycr.cz 724 524 569
LS Vyšší Brod Vlastimil Novák vlastimil.novak1@lesycr.cz 725 129 460
Oblastní ředitelství severní Morava
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LS Bruntál Frank  Rostislav rostislav.frank@lesycr.cz 724 623 870
LS Janovice Miroslav Kovář miroslav.kovar@lesycr.cz 725 673 186
LS Vítkov Bc. Mgr. Jana Bezděková, Ph.D. jana.bezdekova@lesycr.cz 725 627 969
LS Opava Ing. František Musil frantisek.musil@lesycr.cz 956 106 101
LS Frýdek-Místek Bc. Jiří Chovanec jiri.chovanec@lesycr.cz 774 226 545
LS Jablunkov Ing. Richard Rusnok richard.rusnok@lesycr.cz 724 523 622
LS Jeseník Jiří Tomášek jiri.tomasek@lesycr.cz 725 257 417
LS Hanušovice Ing. Miloslav Reichl miloslav.reichl@lesycr.cz 724 525 027
LS Šternberk Ing. František Kopečný frantisek.kopecny@lesycr.cz 725 627 438
Oblastní ředitelství východní Čechy
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LS Hořice Ing. Robin Orct robin.orct@lesycr.cz 724 523 502
LS Dvůr Králové Ing. Pavel David pavel.david@lesycr.cz 725 129 405
LS Choceň Mencák Jan jan.mencak@lesycr.cz 724 525 142
LS Lanškroun Ing. Jana Trejtnarová jana.trejtnarova@lesycr.cz 724 524 314
LS Nasavrky Ing. Dalecký Vojtěch vojtech.dalecky@lesycr.cz 725 257 560
LS Rychnov nad Kněžnou Ing. Ježek Petr petr.jezek@lesycr.cz 725 389 770
LS Brandýs n. Labem Ing. Zdeněk Žára zdenek.zara@lesycr.cz 724523176
LS Jablonec nad Nisou Ing. Šárka Halamová sarka.halamova@lesycr.cz 724 525 139
LS Frýdlant v Čechách Lukáš Svačinka lukas.svacinka@lesycr.cz 725 733 606
Oblastní ředitelství Vysočina
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LS Třebíč Ing. Miroslava Zezulová miroslava.zezulova@lesycr.cz 725 627 823
LS Znojmo Ing. Martin Kulhánek martin.kulhanek@lesycr.cz 732 374 283
LS Ledeč nad Sázavou Ing. Eva Košťálová eva.kostalova@lesycr.cz 724 525 039
LS Telč Jan Trojan jan.trojan@lesycr.cz 724 525 038
LS Pelhřimov Ing. Petr Prokop petr.prokop@lesycr.cz 724 524 220
LS Nové Město na Moravě Ing. Michal Svoboda michal.svoboda@lesycr.cz 724 524 196
LS Český Rudolec Ing. Tomáš Kopačka tomas.kopacka@lesycr.cz 725 257 519
Oblastní ředitelství západní Čechy
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LS Železná Ruda Jiří Najman jiri.najman@lesycr.cz 724 524 654
LS Přeštice Ladislav Kugler ladislav.kugler@lesycr.cz 725 257 334
LS Plasy Ing. Stanislav Piorecký stanislav.piorecky@lesycr.cz 724 525 150
LS Stříbro Bc. Jiří Trávníček Jiri.travnicek@lesycr.cz 725 627 738
LS Horšovský Týn Jan Kitzberger jan.kitzberger@lesycr.cz 725 257 532
LS Klatovy Ing. Milan Kotlan milan.kotlan@lesycr.cz 724 524 684
LS Františkovy Lázně Milan Andrle Milan.andrle@lesycr.cz 724 623 799
LS Horní Blatná Bc. Kateřina Dáňová Katerina.danova@lesycr.cz 724 523 733
LS Kraslice Ing. Martin Šejnoha martin.sejnoha@lesycr.cz 725 409 537
LS Přimda Richard Malík richard.malik@lesycr.cz 724 524 782
LS Toužim Jan Mourek Jan.mourek@lesycr.cz 956 226 111
Oblastní ředitelství severní Čechy
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LS Křivoklát Kozák Miloš Bc. milos.kozak@lesycr.cz 724 524 460
LS Žatec Hlaváček Jakub jakub.hlavacek@lesycr.cz 725 627 453
LS Lužná Ing. Petr Steinbach petr.steinbach@lesycr.cz 725 627 992
LS Klášterec Petr Hrouda petr.hrouda@lesycr.cz 724 524 884
LS Litoměřice Ing. Jiří Červin jiri.cervin@lesycr.cz 725 673 105
LS Litvínov Ing. Josef Beneš Josef.benes@lesycr.cz 724 524 864
LS Česká Lípa Ing. Zdeněk Štefl zdenek.stefl@lesycr.cz 724 524 336
LS Rumburk Bc. Patrik Chadima patrik.chadima@lesycr.cz 702 021 428
LS Děčín Vladimír Brodský vladimir.brodsky@lesycr.cz 725 627 921
LS Ještěd Ing. Dalibor Hodaň dalibor.hodan@lesycr.cz 724 623 889
Lesní závody
Název OJ: Zaměstnanec: E-mail: Mobil: 
LZ Boubín Ing. František Hrůza frantisek.hruza@lesycr.cz 725 627 418
Ing. Karel Schwamberger karel.schwamberger@lesycr.cz 739 532 180
LZ Kladská Ing. Jakub Hrdina jakub.hrdina@lesycr.cz 724 524 788
LZ Konopiště Ing. František Dvořák frantisek.dvorak@lesycr.cz 724 523 391
LZ Židlochovice Ing. Miroslav Václavský miroslav.vaclavsky@lesycr.cz 724 523 272
Závod lesní techniky Ing. Richard Kolín richard.kolin@lesycr.cz  

 

Zpět