Adjunktem na léto: Pracovní příležitost pro studenty lesnictví, vodohospodářství a krajinářství

Hradec Králové, 7. března 2023 – Získat zkušenosti i praxi mohou od června do konce září v Lesích České republiky dospělí žáci a studenti středních a vysokých lesnických či vodohospodářských škol.

Odbornou letní brigádu najdou studenti na lesních správách i závodech už sedmým rokem. Letos poprvé ji kromě lesníků podnik nabízí také na správách toků studentům vodního hospodářství či vodohospodářských staveb, ale i krajinářství.

„Letní adjunkty starší 18 let zaměstnáme minimálně na měsíc. Ozvat se mohou na email brigada@lesycr.cz, kde uvedou jméno, věk, školu, termín a lokalitu, o něž mají zájem. V některých lokalitách pomůžeme i se zajištěním ubytování,“ řekla Šárka Matějíčková, vedoucí personálního odboru Lesů ČR. Letos si vydělají až 136 korun na hodinu.

Začínající lesníci budou především vyhledávat a označovat kůrovcem napadené stromy, kontrolovat obranná opatření, tedy lapáky a lapače, účastnit se asanace nebo třeba měřit objem dřeva uskladněného v lese. Vodohospodáře i krajináře čeká asistence při prohlídkách malých vodních toků a kontrole vodních děl na nich postavených včetně stavu břehových porostů.   

Loni našlo v Lesích ČR uplatnění 132 vysokoškoláků a 77 středoškoláků. Více než padesát dnešních zaměstnanců začínalo v podniku právě jako „adjunkti na léto“.

Studentům vysokých lesnických škol je brigáda uznaná jako předmět praxe se ziskem kreditů.

 Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p.; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz