Architekti aktualizují projektovou dokumentaci nového administrativního centra Lesů České republiky v Hradci Králové

Hradec Králové, 19. února 2024 – Smlouvu na přepracování a doplnění původní projektové dokumentace nového administrativního centra Lesů ČR v Hradci Králové a provedení inženýrských prací s tím spojených uzavřely 16. února Lesy České republiky se sdružením CHYBIK + KRISTOF s.r.o. + K4 a.s. + Ing. Ivo Stolek. Ožívá tak odborníky oceňovaný projekt největší administrativní dřevostavby v tuzemsku, jehož investorem jsou Lesy České republiky.  

Sdružení architektů a projektantů zpracuje projektovou dokumentaci a do října příštího roku, kdy by chtěl podnik získat stavební povolení, zajistí potřebná stanoviska orgánů státní správy. Pak se počítá s vyhlášením veřejné zakázky na realizaci díla s předpokladem zahájení prací v roce 2026. Vlastní výstavba by měla trvat tři roky.

Jdeme do toho s cílem postavit pasivní dům, který bude vzorovou administrativní dřevostavbou, v jejíž nosné konstrukci a vybavení maximálně využijeme dřevo,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.

V roce 2016 uspěl brněnský ateliér Chybik+Kristof architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa v architektonické soutěži s návrhem projektu „LESY V LESE“. Stavbu velkoryse a inspirativně pojatého objektu ale zastavila kůrovcová kalamita. Nyní opět ožívá.

Ve smlouvě se počítá s bezmála 54 miliony korun bez DPH. „Mnohé se od té doby změnilo, včetně cen materiálů i podmínek stavby, takže je potřeba projekt aktualizovat a doplnit. Vzhledem k tomu je teď předčasné uvádět celkovou cenu stavby,“ dodal Šafařík.

Stávající královéhradecká budova podniku ze 70. let minulého století s přilehlými garážemi a sklady je už na hranici životnosti. Provozním potřebám i běžným standardům obdobných kancelářských budov nevyhovuje už řadu let.

 


KONTAKT:
Eva Jouklová – tisková mluvčí Lesů ČR; tel. +420725257900; eva.jouklova@lesycr.cz