Na Božím Daru v úterý odstartuje projekt LYŽUJ LESY

Pilotní ročník seriálu LYŽUJ LESY odstartuje na Božím Daru. První závod seriálu závodů v běžeckém lyžování pro žáky základních škol je na programu v úterý 16. ledna a jeho patronem je legendární Lukáš Bauer.

První závod projektu LYŽUJ LESY se měl původně konat už v úterý 9. ledna v Jablonci nad Nisou, vlivem teplého a deštivého počasí ale musel být přeložen na začátek února. Seriál určený pro základní školy, jehož cílem je přivést děti k běžeckému lyžování, takt odstartuje příští týden v areálu Jahodová louka na Božím Daru.  

Závod volnou technikou je zaměřen zejména na obratnost. Mladí běžkaři se budou muset popasovat s několika disciplínami, například se slalomem, skoky, terénními vlnami, osmičkami, jízdou pozadu, otočkami, podlézáním, přeskokem či rovnováhou na jedné noze. Trať bude pro soutěžící k dispozici před startem, aby si každý závodník mohl vyzkoušet, co ho během závodu čeká.

Žáci základních škol budou rozděleni do pěti kategorií dle tříd (1. – 2. třída, 3. – 4. třída, 5. – 6. třída, 7. – 8. třída., 9. třída) a také podle toho, jestli už jsou registrováni v některém lyžařském klubu, nebo s běžkami začínají. První kategorie se v úterý vydá na trať v 10:30, na místě bude osobně přihlížet patron závodu Lukáš Bauer.

V pilotním ročníku projektu LYŽUJ LESY, který vznikl díky partnerství Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR a státního podniku Lesy ČR, jsou na programu celkem čtyři závody ve čtyřech různých regionech. „Důraz klademe na začínající a neregistrované běžkaře, kterým přizpůsobíme trať závodu. Chceme dětem zábavnou a atraktivní formou představit svět běžeckého lyžování,“ říká sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR Lukáš Sacher. „Proto věnujeme pozornost běžeckým disciplínám Svazu lyžařů ČR, ale i novému závodu pro základní školy LYŽUJ LESY. Zájem tak chceme vzbudit u řady mladých nadšenců,“ říká generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád.

Program závodů LYŽUJ LESY:

  • Krušné hory – Boží Dar 16. 1. 2018
  • Vysočina – Nové Město na Moravě 24. 1. 2018
  • Šumava – Vimperk  6. 2. 2018
  • Jizerské hory – Jablonec nad Nisou 13. 2. 2018

Tisková zpráva Svazu lyžařů ČR