Cyklisté jsou v Hradci Králové vítáni, tuto neděli je čeká cyklomaraton

Královéhradecký Cyklomaraton 2015 se pojede tuto neděli 31. května. Trať povede převážně po lesních cestách, hlavním partnerem akce se tedy stal podnik Lesy ČR.

Kromě profesionálních a amatérských cyklistů se závodu tradičně účastní i rodiny s dětmi. Závod začíná i končí na Všesportovním stadionu v Hradci Králové. Tam budou mít cyklisté také zázemí. V deset hodin odstartují dětské závody rozdělené podle věku do jedenácti kategorií. V pravé poledne odstartuje hlavní závod, jehož účastníci si mohou dopředu zvolit buď kratší třicetikilometrovou trať určenou pro rekreační jezdce, nebo delší šedesátikilometrovou trať pro odvážnější závodníky včetně ambiciózních amatérů i profesionálů. Startovné hlavního závodu činí 400 korun.

Trasa závodu vyvede startující z Hradce Králové do lesů na jihovýchodě od krajské metropole. Pojede se převážně po širokých lesních cestách, takže bude trať za každého počasí sjízdná. Závodníci na delší trati zamíří na okruh kolem rybníku Biřička, aby se následně napojili zpět na trať společnou se závodníky z krátké trasy. Před Slezské Předměstí se pak podél řeky Orlice vrátí terénem do cíle na Všesportovním stadionu. Kromě samotných závodů bude připraven na stadionu doprovodný program, i proto je Cyklomaraton Hradec Králové poslední květnovou neděli atraktivní pro celé rodiny. Stánky partnerů seriálu doplní i divácké soutěže. Více o Cyklomaratonu 2015 i jednotlivých zastávkách dočtete na www.cyklomaraton.com, kde je možné se do závodu také přihlásit.

V Hradci Králové, 28. května 2015

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.
Tel.: 725 257 900
E-mail: jouklova@lesycr.cz

Poznámky pro editory:
  • Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.
  • Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.