Lesy ČR mají nový projekt s Kapkou naděje

Nadace Kapka naděje pokřtila kalendář věnovaný lesu a houbám a zároveň představila svoji novou vizuální podobu. Díky podniku Lesy ČR mohl vzniknout kalendář nazvaný Les a houby sloužící jako poděkování těm, kdo přispějí na konto Kapky naděje minimální částkou 150 Kč. Kmotrem kalendáře se stal pan Miroslav Smotlacha, nestor českých houbařů.

Nadace Kapky naděje v čele se svojí prezidentkou, Vendulou Svobodovou, dnes měla několik důvodů k oslavě: Křtil se kalendář věnovaný lesu a houbám. Kmotrem kalendáře se tedy stal pan Miroslav Smotlacha, guru českých houbařů. Kalendář je společným projektem nadace a podniku Lesy ČR a slouží jako dárek pro ty, kdo nadaci přispějí minimální částkou 150 Kč. „Do lesa chodím kdykoliv, když si potřebuji odpočinout a vyčistit hlavu. Je o mně známé, že ráda vařím, ale málokdo ví, že i ráda sbírám houby a dokážu z nich uvařit prakticky cokoliv,“ odpovídá smějící se Vendula Svobodová na otázku, proč zrovna lesní a houbařská tematika.

Kalendář se bude distribuovat zejména prostřednictvím sítě prodejních míst deníku Metro, dále jsou v jednání velcí dodavatelé kancelářských potřeb.

„Lesy České republiky si velice váží možnosti přispět na obecně prospěšnou věc a zároveň se tímto hlásí ke své společenské odpovědnosti , kterou tak velký subjekt, kterým největší správce lesů v České republice nepochybně je, zajisté má. I to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli podpořit tento projekt,“ zakončil prezentaci projektu šéf marketingu a PR podniku Lesy České republiky, Robert Kvapil.

Dále bylo představeno nové logo, které nadace dostala darem. Symbolika loga je jasná – kapka dopadající na vodní hladinu ji dokáže rozpohybovat. A Kapka naděje v naší společnosti plní podobnou úlohu: Snaží se rozpohybovat zdánlivě klidnou, netečnou hladinu veřejného vědomí. Pohyb je v dalších grafických materiálech ještě umocněn motivy jemných vlnek. Čistá modrá je symbolem jasné komunikace s veřejností.

Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Marková

CORPUS
tel.: +420 602 289 301
markova@corpus-reklama.cz

Janis Sidovský

SIDOVSKÝ Management
email: janis@sidovsky.cz

Tomáš Vyšohlíd

tiskový mluvčí Lesů ČR
mob.:724 525 132
email: vysohlid@lesycr.cz