Management Lesů ČR bude od dubna kompletní

Hradec Králové, 6. března 2023 – Ředitelem lesního a vodního hospodářství Lesů ČR se stane Libor Strakoš, správním ředitelem Zbyněk Šmída. Poslední březnový den je jmenuje generální ředitel Dalibor Šafařík.

Oba lesní inženýři, absolventi Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, mají mnohaleté manažerské zkušenosti. Libor Strakoš dosud působil jako oblastní ředitel Lesů ČR na jižní Moravě a Zbyněk Šmída jako náměstek ředitele pro ekonomiku a personalistiku na Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů v Brandýse nad Labem.  

„Nové kolegy považuji za erudované a zkušené odborníky, takže se těším na spolupráci. Vrcholový management podniku tak bude po více jak roce kompletní,“ uvedl generální ředitel Šafařík.

Řízením úseku lesního a vodního hospodářství byl dosud pověřený Ondřej Pecháček, vedoucí Odboru lesního hospodářství a ochrany přírody Lesů ČR. Post správního ředitele po roce opouští Igor Kalix, kterému podnik nabídl jinou pozici na ředitelství v Hradci Králové. Ekonomickým ředitelem je Daniel Szórád a obchodním ředitelem Radovan Srba.   

Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p.; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz