Nový trend v lesní pedagogice: Šifrovací hra #vracímevodulesu pro celou rodinu

Hradec Králové, 31. července 2019 – Šifrovací hru #vracímevodulesu si v křivoklátských lesích může od 30. července vyzkoušet kdokoli. Zaujme celou rodinu, jednotlivce i týmy.

Jako první si hru 30. července vyzkoušelo třicet táborníků. Potřebovali mobil s daty a tužku, v Informačním a vzdělávacím středisku Lesů ČR  si vyzvedli brožurky s pravidly hry. Do mobilů zadali webovou adresu: https://trails.cryptomania.cz/vracimevodulesu a dostali se tak do herního systému. Ten je postupně vedl od informačního střediska, kde hra začíná, přes čtyři stanoviště až na lesní hřiště, kde šifrování končí. „Pomocí interaktivních prvků zabavíme děti i dospělé. Poutavou formou získají řadu informací o našem nejnovějším podnikovém programu Vracíme vodu lesu. Kombinujeme techniku s poznáním a pobytem v přírodě,“ vysvětluje Martin Zajíček, vedoucí Odboru vnějších vztahů Lesů ČR.

Po absolvování všech stanovišť se mohou účastníci ke hře opět vrátit, a to kdekoli jinde při plnění bonusových úkolů. Jedna z šifer k jejich vyluštění bude od srpna uložená také na webu: www.vracimevodulesu.cz.
Lesy ČR hru nazvaly podle svého aktuálního programu, díky kterému podnik staví, obnovuje a rekonstruuje malé vodní nádrže i meandrujících potoky.

 

Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p.; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz