Projekt LYŽUJ LESY se přesouvá na Šumavu. Druhý závod se pojede v úterý ve Vimperku

Po úspěšném odstartování nového projektu pro základní školy a víceletá gymnázia na Božím Daru, kde v lednu v prvním závodě startovalo téměř 180 žáků, se seriál běžeckých závodů LYŽUJ LESY přesouvá na Šumavu. Druhý podnik se pojede v úterý 6. února ve Vimperku.

Závod volnou technikou bude stejně jako na Božím Daru zaměřen zejména na obratnost. Účastníky čeká na trati areálu Vodník hned několik různých překážek v podobě skoků, osmičky, slalomu či otočky, které budou muset v co nejkratším čase zdolat. Na každém ze stanovišť bude dohlížet pořadatel, který bude kontrolovat správné provedení zdolání překážky.

Fischer Ski klub Šumava Vimperk, jenž je pořadatelem závodu, je připraven v omezeném množství a po předchozí domluvě zajistit lyžařskou výzbroj pro žáky, kteří nemají k dispozici vlastní. Každý účastník závodu bude navíc moci zdarma využít možnosti navoskování lyží od odborníků.

Mladí běžkaři na lyžích budou rozděleni do čtyř věkových kategorií podle školních ročníků a také podle toho, zda jsou začátečníky, nebo už jsou registrování v některém lyžařském oddílu. První kategorie se na trať vydá v 10 hodin.

kategorie délka tratě – neregistrovaní registrovaní
1.-2. třída ZŠ 150m 300m
3.-5. třída ZŠ 300m 600m
6.-7. třída ZŠ 900m 1200m
8.-9. třída ZŠ 900m 1200m

Základní školy a víceletá gymnázia mohou své žáky přihlašovat předem do 5. února prostřednictvím on-line formuláře na www.skisumava.cz či mailu hudecek@skisumava.cz, nebo osobně v den závodu od 8:30 do 9:15.

V pilotním ročníku projektu LYŽUJ LESY, který vznikl díky partnerství Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR a státního podniku Lesy ČR, jsou na programu celkem čtyři závody ve čtyřech různých regionech. Po Božím Daru a Vimperku budou následovat podniky v Jablonci nad Jizerou (13. 2.) a v Novém Městě na Moravě (21. 2.).

Důraz klademe na začínající a neregistrované běžkaře, kterým přizpůsobíme trať závodu. Chceme dětem zábavnou a atraktivní formou představit svět běžeckého lyžování,“ říká sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR Lukáš Sacher. „Proto věnujeme pozornost běžeckým disciplínám Svazu lyžařů ČR, ale i novému závodu pro základní školy LYŽUJ LESY. Zájem tak chceme vzbudit u řady mladých nadšenců,“ říká generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád.

Tisková zpráva Svazu lyžařů ČR