TIP NA VÝLET: Vypravte se v západních Čechách za kynžvartskými kyselkami

Koncem dubna se nedaleko Lázní Kynžvart na Chebsku znovu otevřela veřejnosti naučná stezka “Za kynžvartskými kyselkami”. Do rekonstrukce stezky vložil podnik Lesy ČR 74 500 korun bez DPH, financoval ji z Programu 2020.

Pokud vymýšlíte program na volné květnové dny a uvažujete o návštěvě západních Čech, máme pro vás tip. Koncem dubna se otevřela u Lázní Kynžvart stezka, na níž můžete ochutnat minerální prameny – tak zvaný Kančí, Jezevčí nebo Liščí. Zajít můžete i do nedaleké přírodní rezervace Holina, v níž uvidíte mozaiku porostů pralesovitého charakteru s dominantním bukem, dále smrky, jilmem horským, javory a jedlemi.

Nejlépe je stezka dostupná z Lázní Kynžvart. Odtud se vydáte po silnici směrem na Mariánské Lázně a po necelém kilometru odbočíte vlevo na lesní stezku. Že jste na místě, poznáte také podle informačního panelu, venkovního posezení a malého parkoviště.

V Hradci Králové, 6. května 2015

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.
Tel.: 725 257 900
E-mail: jouklova@lesycr.cz

Poznámky pro editory:
  • Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.
  • Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.