V prvním ročníku studentské soutěže ŘEŠ LES uspěl tým ze Střední lesnické školy Hranice

Židlochovice, 1. března 2024 – Vyhlášením tří nejlepších projektů studentských týmů ze středních lesnických škol dnes v Židlochovicích skončil první ročník soutěže Lesů České republiky ŘEŠ LES. Nejvíc zaujala odbornou porotu práce a prezentace čtyřčlenného týmu ze Střední lesnické školy Hranice.  

Tématem prvního ročníku byla výroba sortimentů dříví na odvozním místě a ověření ekonomické efektivity postupu personálu. Studenti tedy vycházeli přímo z praxe na lesních správách, například v Železné Rudě, Křivoklátu nebo Rožnově pod Radhoštěm.

Šest projektů předložilo do konce ledna osm týmů z pěti škol. Odborná porota vybrala tři nejlepší projekty, které jejich řešitelé představili 1. března v Židlochovicích porotě i dalším účastníkům soutěže.

„Oceňuji, že studenti vycházeli z faktů, konkrétních údajů a ceníků. Hlavně ale museli uvažovat, diskutovat, argumentovat a také přijmout kritiku. Za to děkuji také učitelům, kteří je připravili,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.

Nejvíce zaujal projekt týmu Střední lesnické školy Hranice s Pavlem Beranem, Anetou Horákovou, Karlem Matulou a Martinem Novotným. Ti získali šestnáctitisícovou odměnu a škola deset tisíc korun. Druhý tým z Lesnické školy v Písku si odnesl dvanáct tisíc korun a škola sedm a půl tisíc korun. Třetí skončil tým z České lesnické akademie Trutnov. Dostal osm tisíc korun a škola pět tisíc korun. Věcné ceny obdrželi všichni účastníci soutěže.

„Kromě toho, že studenti zpracovali svůj projekt, dostali také příležitost ho prezentovat lidem, se kterými se běžně nesetkají. I tím se hodně naučili,“ uvedl Miloš Pochobradský, předseda asociace lesnických škol v ČR.

Letos podnik vyhlásí druhý ročník soutěže.

 

 


Kontakt:
Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz