Výzva pro lesníky i veřejnost: Praha hledá vánoční strom, dejte svůj tip

Praha hledá vánoční strom pro Staroměstské náměstí. Víte-li o vysokém smrku, který je vizuálně zdravý a nepoškozený, dejte pořadatelům soutěže do 31. srpna svůj tip.

Nemusíte být vlastníkem stromu či pozemku, nemusíte ani vlastníka znát. Stačí zaslat fotografie stromu a lokality včetně popisu místa. Kontakt na majitele, dendrologický průzkum, kácení a převoz stromu na místo, jeho instalaci, osvětlení a tak dále už zajistí pořadatelé adventních trhů v centru české metropole. Na toho, kdo vybraný a instalovaný strom vytipuje, čeká desetitisícová odměna. A ta se může hodin před i po Vánocích… Jak poznat, že strom, který se vám líbí, může být ten pravý? Kritéria jsou daná.

Tedy pokud víte o viditelně zdravém a nepoškozeném smrku ztepilém vysokém 22 až 30 metrů, k němuž se dostane těžká technika, vyfoťte ho a vyplňte a odešlete formulář na http://www.vanocnistrompraha.cz/tip/. Vítěz soutěže bude vyhlášen 1. října a 28. listopadu pak podle plánů pořadatelů začnou pod rozsvíceným stromem pražské adventní trhy.

V Hradci Králové 15. července

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.
Tel.: 725 257 900
E-mail: jouklova@lesycr.cz

Poznámky pro editory:
  • Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.
  • Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.