Začíná Evropský týden lesů

Předposlední říjnový týden je Evropským týdnem lesů. V průběhu celého týdne jsou pro odborníky i širokou veřejnost připraveny různé akce, které zviditelní lesy i celý sektor lesnictví, zvýší povědomí o jejich důležitém přínosu v oblasti ochrany životní prostředí, rozvoje ekonomiky a společnosti v Evropě. Lesy České republiky, s. p., se k této události připojují uspořádáním celého seriálu prezentačních akcí.

Akce k Evropskému týdnu lesů se však nekonají pouze v následujícím týdnu, kdy bude akce vrcholit, ale probíhaly již od konce srpna a pokračovat budou i v dalších týdnech. Tři nejvýznamnější akce se však uskuteční 20. 10. na Ramzové v Jeseníkách, 21. 10. na Lesné v Krušných horách a 22. 10. na Hájemství u Dvora Králové nad Labem. Představíme na nich lesní pedagogiku jako způsob environmentálního vzdělávání o lese a procesech probíhajících v něm. Děti budou moci absolvovat trasu se sportovně naučnými úkoly, lesní pedagogové jim umožní poznat les zábavnou formou a naučí je vnímat les všemi smysly. Pro dospělé je připraven program se zaměřením na zážitkové poznávání lesa. Odborníci se mohou zúčastnit tematických přednášek.

Evropský týden lesů vyhlásili ministři odpovědní za sektor lesnictví u příležitosti Ministerské konference o ochraně lesů v Evropě, konané 5. – 7. 11. 2007 ve Varšavě v Polsku.

Bližší informace:

Bc. Radek Drahný, tiskový mluvčí Lesy České republiky, s. p.
tel.: 724 623 858


e-mail: mluvci@lesycr.cz