Svatý Roch

Pěší túry
Kraj:Moravskoslezský
Turistický region:střední Morava a Jeseníky
Typ stezky:lesnictví
Správce stezky:LČR,s. p., LS Město Albrechtice
Začátek:Petrovy Boudy (bývalá turistická chata)
Konec:Petrovy Boudy
Délka:3,6 km
Zhotovitel stezky:LČR,s. p., Lesní správa Město Albrechtice
Náročnost:střední
Povrch trasy:nezpevněná
Převýšení:180 m
Počet zastavení:8
Doba prohlídky:3 hod.
Značení:turistická trasa
Období návštěvy:celooční, mimo období s vyšší sněhovou pokrývkou
Aktuální stav:udržovaná
GPS - začátek:50.2425722222, 17.4270297222
Hodnocení stezky:0 hodnocení:

Kam se podíváte

Detailní popis stezky

Ostatní popis:

NS vede převážně po lesních stezkách členitým terénem v převážně jehličnatých porostech. Na stezce se nachází také malé lesní dětské hřiště. Celá stezka prochází příhraniční oblasti s Polskem v revíru Janov. Na stezce se seznámíte s historií této oblasti, s funkcí lesů a zároveň s hospodařením v těchto lesích. Upozorníme Vás také na vliv člověka na životní prostředí a les.

Okruh stezky je dlouhý asi 3,6 km a pro pěší turisty trvá její průchod asi 3 hodiny. Celá trasa vede po značených turistických značkách. Na trase je 7 zastávek, na kterých jsou připravené doprovodné tabule s informacemi pro turisty. Stezka začíná u Petrových bud (720 m n.m.), kde po absolvování celé trasy také končí. Příjezd autem po státní silnici Krnov – Město Albrechtice – Jindřichov – Petrovice směr na Zlaté hory, Petrovy boudy jsou v sedle mezi Zlatými Horami a Petrovicemi. U parkoviště (bude označeno) je roubené odpočívadlo a první zastávka NS.

Příjezd hromadnou dopravou je nejlepší vlakem do Jindřichova ve Slezsku, dále autobusem do Zlatých Hor. Autobusy v sedle zastavují. Vlak do Zlatých Hor je sice nejblíž, ale s několikerým přestupem.

Nejvyšší bod stezky je pod vrcholem Biskupské kupy (891 m n.m.), kde je nejstarší kamenná rozhledna na Moravě a ve Slezsku (r. 1896), přístupná nepřetržitě, občerstvení. Na samotný vrchol vede značená turistická cesta.

Stezka není vhodná pro cykloturistiku.

Seznam zastavení:

CAPTCHA kód
* Položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání formuláře.

Podobné stezky pro tento týden

Zobrazit další naučné stezky