25 let Lesů ČR v rozhovorech a datech

25 let Lesů ČR v rozhovorech a datech
Titul:: 25 let Lesů ČR
Podtitul:: v rozhovorech a datech
Vydavatelství:: Nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce, s.r.o., Kostelec nad Černými lesy, 2017
Datum publikace:: 22.01.2018

Publikace vznikla u příležitosti 25. výročí vzniku státního podniku Lesy České republiky a je tvořena rozhovory a články publikovanými v časopise Lesnická práce v průběhu let 2016 a 2017. Autoři rozhovorů a článků jsou Ing. Jan Příhoda, Ing. Petra Kulhanová, Ing. Veronika Lukášová a Ing. David Vaca, Ph.D. Autorem článku o historii státního podniku Lesy ČR je Ing. Mikuláš Říha.

Snahou autorů bylo ukázat vývoj státního podniku Lesy ČR především prostřednictvím rozhovorů se zajímavými lidmi, kteří spojili svou profesní kariéru s největším správcem lesů u nás. I když se autoři snažili pečlivě připravovat rozhovory, nezřídka se rozhovory, které proběhly takzvaně napřímo, tedy pro respondenta i redakci náročnějším, ale pro čtenáře atraktivnějším způsobem, odklonily od zamýšlených témat k aktuálním otázkám, ale i vzpomínkám, které by jinak možná pomalu mizely v zapomnění. Autoři věří, že série rozhovorů a článků odráží 25letý vývoj státního podniku Lesy České republiky a umožní čtenářům vytvořit si představu o vzniku podniku, jeho historii, některých důležitých milnících i aktuálním stavu.

Pro Lesy České republiky, s.p., vydalo nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce, s.r.o., Kostelec nad Černými lesy, 2017.