Pomáháme ukrajinským uprchlíkům

Na okamžitou humanitární pomoc Ukrajině podnik odeslal organizaci Člověk v tísni jednorázový finanční dar ve výši 1,5 milionu korun. Ukrajinské uprchlíky zaměstnáváme a ubytováváme v celé republice. Lesníci ale neřeší s uprchlíky jen práci. Pomáhají jim při zařizování dalších nezbytností běžného života v cizí zemi, třeba při zřizování bankovních účtů nebo domluvě školní docházky.

UBYTOVÁNÍ

Ubytovali jsme už přes sto uprchlíků, nejvíce ve středních a západních Čechách i na Vysočině. Bydlí v rekreačních zařízeních a v inspekčních pokojích či bytech na lesních správách v obcích. Objekty jsme vybírali s ohledem na možné využití veřejné dopravy, ale i docházkovou vzdálenost do škol, obchodů a úřadů. Pokud hledáte ubytování pro ukrajinské běžence, kontaktujte nás: leopold.kelnar@lesycr.cz.

PRÁCE V LESE

Zaměstnáváme desítky uprchlíků a uplatnění naleznou ve všech regionech i další. Provádí zejména pěstební práce, úklid klestu nebo natírají oplocenky. Zájemce zaškolujeme, poskytujeme jim pracovní oblečení i vybavení. Většinu pracovně-právních a jiných potřebných dokumentů z oblasti BOZP a požární ochrany máme v ukrajinštině a podle individuálních případů a možností aktuálně řešíme i dopravu do lesa. Práce v lese vyžaduje fyzickou zdatnost, ale lesníci cíleně vybírají činnosti, které zvládnou ženy a mladší senioři.

Pokud o práci stojíte, kontaktujte lesní správce (dle regionu) –Lesní správy | Lesy České republiky, s. p. (lesycr.cz) a na lesních závodech ekonomické náměstky Lesní závody | Lesy České republiky, s. p. (lesycr.cz).