Akce pro celou rodinu

Zajímá vás, co dělá sucho s našimi lesy? Víte, jaké jsou mýty o kůrovci?

Přijďte se zeptat a pobesedovat s našimi lesníky o lesích nové generace, lesním a vodním hospodaření a dalších lesnických tématech.

Akce pořádané pro veřejnost se konají v různých koutech České republiky, ať už samostatně, nebo spolu se sportovními či kulturními aktivitami. Vezměte s sebou také vaše děti, protože naši lesní pedagogové mají pro ně vždy připravený zajímavý lesní program i malé dárky.

Pojďte se dozvědět něco o našich nejnovějších celorepublikových programech.

 

 

 

 

 

 

  • Kalamitu je možné vnímat i jako příležitost. Příležitost pro nový les, odolnější vůči škůdcům a měnícímu se klimatu. Na jaké lesy se můžeme těšit? Věkově a druhově smíšené, o několika výškových patrech. Mnohem lépe zadrží vodu, vytvoří stín, pročistí vzduch, ochladí krajinu.

 

  • Odstartovali jsme celostátní program #vracímevodulesu, největší v historii Lesů České republiky. Zadržujeme vodu v krajině. Vznikají stovky malých nádrží, mokřady, rybníčky, revitalizace, meandrující potoky. Budujeme 73 nových nádrží, 292 obnovujeme a opravujeme. Další budou přibývat.

 

 

 

 

 

  • Spustili jsme nový program #vracímesovylesu, jehož cílem je zvýšit stavy některých druhů sov. Mnohé druhy jsou dokonce kriticky ohroženy a hrozí jim vyhynutí. Jedním z hlavních důvodů je nedostatek vhodných míst k zahnízdění a vyvedení mláďat. Program je a bude projektem dlouhodobého charakteru s cílem zmapování přirozených hnízdišť a pokrytí všech velkých lesních komplexů vhodnými hnízdními budkami.
     
    Sovy a další dravci dokáží snížit stavy hrabošů při jejich přemnožení v krajině až o polovinu.

 

 

 

 

  • Připravili jsme program #vracímekonělesu, jehož prostřednictvím chceme vyzdvihnout potřebnost koňské práce v lesích. Využití chladnokrevných koňů k přibližování dříví je nenahraditelné všude tam, kde není z různých důvodů vhodné použít lesnickou techniku. Našim cílem je vytvoření komfortnějších podmínek pro koně a kočí, a to především zajištěním práce v regionu.

Kdy a kde se akce konají se dozvíte:

 

Stáhněte si mobilní aplikaci Klub nového lesa a staňte se tak jeho členem. V aplikaci najdete pozvánky na podnikové akce, události a brigády pro všechny. Pro členy klubu navíc řada bonusů a klubových výhod od podniku i jeho hlavních partnerů. Dozvíte se na jednom místě vše, co vás o dění v českých lesích zajímá.