Dny za obnovu lesa

Na letní a podzimní měsíce připravujeme zhruba 250 akcí pro veřejnost – Dnů za obnovu lesa. Zatímco na jaře jsme museli kvůli koronaviru desítky akcí tohoto typu zrušit,  tentokrát pevně věříme, že se nám od ukončení nouzového stavu podaří připravené akce realizovat a do lesa přilákat tisíce dobrovolníků, kteří chtějí pomoci při obnově nového lesa.

Naše společné snažení vyvrcholí v sobotu 17. října celorepublikovým Dnem za obnovu lesa, jehož se loni zúčastnilo kolem 32 000 lidí.

„Letošní velký Den za obnovu lesa chceme pojmout trochu jinak než loni, především jako poděkování lidem a partnerům, kteří nám celý rok projevují podporu. Ať už aktivní účastí na našich akcích, nebo na sociálních sítích a podobně,“ říká Martin Zajíček, vedoucí odboru vnějších vztahů. „Letošní Den tedy neproběhne už tolik ve znamení sázení, jako loni, ale spíše chceme lidem ukázat, co obnáší práce v lese a jakou používáme techniku, a také zpopularizovat naše programy věnované vodě, koním v lese a návratu sov a dravců do naší přírody. Ale nabídneme samozřejmě i možnost alespoň symbolického vysazení stromků a návštěvníci si budou moci vyzkoušet takzvaně na vlastní kůži i další lesnické práce a činnosti.“

V průběhu prázdnin se však rozběhne velký počet menších akcí, pořádaných kolegy na krajských ředitelstvích a lesních správách. Domníváme se, že letošní léto, kdy pro mnoho turistů bude zahraniční rekreace zapovězena, je ten nejlepší čas k nabídce – pojďte nám pomoci do lesa.

„Chceme se zaměřit na sběr sadebního materiálu, protože sazenic je sice zatím dostatek, ale obnova lesa je běh na dlouhou trať a musíme myslet i na příští léta,“ přidává M. Zajíček. „Veřejnost budeme zvát prostřednictvím sociálních sítí a našich webových portálů, pomohou  i naši partneři z řad organizací a firem a své kontakty využijí i naši kolegové v regionech.“

O všech akcích se dozvíte na webu KLUBU NOVÉHO LESA zde.