4 dny do Dne…mistrovské opratě připravují
v Pardubickém kraji

Na Den za obnovu lesa se vydejte v sobotu 16. října od 10 hodin do Slatiňan, nedaleko tamější Švýcárny, muzea starokladrubského koně – 49°54’49.7″N 15°48’00.2″E – Mapy Google.

I tady se bude sázet nový les, především s dubem letním i bukem lesním, lípou malolistou či jedlí bělokorou a dále plodonosnými dřevinami, jako je třešeň ptačí a hrušeň polní. Zkusíte si jako lesníci změřit kmeny, děti čeká cesta za odznakem malého lesníka…a tak dále.

Vlastně nikde, ale ve Slatiňanech zvlášť, nemůžeme opomenout náš program Vracíme koně lesu. Představí se vám čerstvý říjnový držitel druhé ceny v kombinované soutěži kočích na Mistrovství Slovenské a České republiky Jaroslav Marvan, který je s klisnou Marka také letošním šampionem Mistrovství České republiky v kategorii chladnokrevných koní.

Do Slatiňan přijede s kolegy z Mykologického klubu Choceň přední český mykolog Libor Tměj, který vystaví své houbařské úlovky, a pokud si donesete ty své, určitě Vám je pomohou určit. Můžete se zeptat na vše, co vás o houbách, jejich výskytu i budoucnosti v lesích nové generace zajímá. „Svůj“ kus lesa s námi vysadí i Strongwoman Veronika Rulíková ze Slatiňan.

Jinak…určitě znáte knihobudku? My jsme pro vás připravili Soví. Pod moudrým dohledem Rozárky si přijďte vybrat knihu o přírodě. Nebo naopak – pokud už ji máte přečtenou, můžete ji u naší pohádkové sovy zanechat pro někoho dalšího.

Tak brzy na viděnou.