Boubínské tipy pro turisty

I když jsou turistické trasy a naučná stezka v centrální části Boubína k tamějšímu jezírku uzavřené kvůli nebezpečným souším, dají se tam naplánovat i jiné trasy. Můžete třeba:

Zaparkovat v Kubově Huti nebo tam dojet vlakem a od železniční stanice vyšlápnout po modré trase k rozhledně Boubín (1362 m.n.m.), pokračovat dál a u rozcestníku na Křížkách se dát na červenou po Javoří cestě až k rozcestníku na Kubrnech. Odtud po modré

po Kubrnské cestě až na železniční stanici Zátoň nebo dále po zelené na stanici Lenora. Do Kubovy Huti se vrátíte po asi 18 kilometrech v nohách vlakem (https://mapy.cz/s/ranupokova).

Můžete se taky vydat od železniční stanice v Kubově Huti po modré stezce až k rozcestníku pod Srní hlavou, kde odbočíte na Lesnickou naučnou stezku a u rozcestníku na Kubohuťské cestě se dáte vlevo po červené, která vás dovede až do Vimperka (https://mapy.cz/s/ravurumaha). Trasa dlouhá 11,7 kilometrů nabízí výhledy a stojí za to, stejně jako zpáteční cesta vlakem do Kubovy Huti.

Z mnoha možností, kam se vydat, vybíráme také Vimperskou zlatou stezku. Od vimperského náměstí Svobody půjdete po stezce až do Kubovy Huti (https://mapy.cz/s/gebonujupu), odkud se vrátíte po desetikilometrovém výletu zase vlakem. Nebo naopak. Případně se na stezku dostanete od vlakové zastávky Vimperk-zastávka. Cestou se určitě stavte pod kláštereckým viaduktem, technickou památkou z roku 1893.  

Přejeme klidné letní šumavské putování.