Lesníci na lyžích

Datum publikace:

24. ročník lyžařských soutěží lesníků ČR se uskutečnil v Novém Městě na Moravě ve dnech 24.-27. 1. 2019.

Obří slalom

Páteční závod v obřím slalomu se jel na sjezdovce pod Harusovým kopcem. Dvoukolového závodu se zúčastnilo 115 závodníků ve 12 kategoriích, z toho bylo 16 dětí, 28 žen a 71 mužů. Nejrychlejší z žen byla Markéta Havlíčková, druhá byla Monika Bláhová a třetí Hedvika Zahálková. Z mužů byl nejrychlejší Daniel Bláha, druhý dojel Petr Němec a třetí Adam Navrátil.

Běh se střelbou

V sobotu vystartovalo do závodu 153 závodníků, z toho 20 dětí, 33 žen a 100 mužů, kteří byli hodnoceni ve 13 kategoriích. Všechny kategorie kromě nejmladších dětí absolvovali střelbu z laserových pušek – 5 ran vstoje s oporou. Za každý chybený terč musel závodník objet jedno trestné kolo v délce 150 m. Ženy jely 2x trať 2,5 km. Muži ji museli zvládnout 4x. Mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Řezníková, druhá byla Anna Beranová a třetí Marcela Sedláčková. Nejrychlejším mužem se stal Lukáš Olejár, druhý dojel Adam Picura, třetí Jan Beran.

Kombinace

Celkem 93 závodníků bylo hodnoceno v kombinaci, 13 dětí, 20 žen a 60 mužů. Mezi ženami byla v kombinaci první Markéta Havlíčková, druhá Marta Urbanová a třetí Hedvika Zahálková. Mezi muži byl v kombinaci první Lukáš Olejár, druhý Jan Beran a třetí Zdeněk Melša.

Při slavnostním vyhlášení výsledků na hotelu Medlov bylo poděkováno sponzorům, především generálnímu partnerovi závodů Lesům ČR, s.p. Všichni sponzoři a kompletní výsledky 24. ročníku LSL ČR jsou uvedeny na www.sportlesniku.cz.