V letošní soutěži Stavba Libereckého kraje uspěla cyklostezka Lesů ČR

Kraj: Liberecký Datum publikace:

Hned dvě ceny v tradiční soutěži Stavba Libereckého kraje získala lesní cyklostezka z Nového Boru do Svoru na Českolipsku, kterou za 13 milionů korun vybudoval podnik Lesy ČR.

detail zábradlí a gabionová zeď

Ceny v osmi kategoriích předali 9. října v Oblastní galerii v Liberci zástupci kraje. Veřejnost svým internetovým hlasováním udělila cyklostezce Cenu sympatie a porota pak Cenu doc. Ing. arch. Karla Hubáčka, dr. h. c., v kategorii průmyslových a technologických, dopravních a inženýrských staveb, vodohospodářských a ekologických staveb. Lesy ČR do letošní soutěže přihlásily také malou vodní nádrž Žantov I. a II. na Hořicku.

„Oceněná stavba Lesů ČR je první etapou plánované cyklostezky svaté Zdislavy Jde o páteřní komunikaci mezi Novým Borem a Bílým Kostelem nad Nisou. Na výstavbě se podílejí také obce,“ uvedl Ludvík Řičář, krajský ředitel podniku Lesy ČR v Liberci. Úsek mezi Novým Borem a Svorem dlouhý 3,2 kilometry začal veřejnosti sloužit na jaře minulého roku. Stezku kromě cyklistů a pěších využívá také lesnická technika při hospodářské činnosti podniku. 

Mgr. Eva Jouklová 
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.