Lesy ČR opět otevírají informační středisko na Křivoklátu

V lese nad hradem Křivoklát je možné projít několik vycházkových okruhů, dendrologickou stezku a navštívit dětské přírodní hřiště s dřevěnými průlezkami, skluzavkami a houpačkami, ale i hřištěm na míčové hry nebo dřevěnými xylofony. K odpočinku poslouží venkovní posezení i altány, využít je možné otevřené ohniště. Auto nechte na vyznačeném parkovišti zde.

Lesy ČR mají v místě informační a vzdělávací středisko se stálou interaktivní expozicí “Les kolem nás“ otevřenou ve všední dny od 8 a o víkendu od 10 do 16 hodin. Vstup je zdarma. Pro veřejnost ho znovu otevírají 1. června zde. „Pokud si chcete v areálu zahrát šifrovací hru Vracíme vodu lesu, vyzvedněte si u nás tištěného průvodce. První panel objevíte hned vedle budovy, další jsou v našem lesním areálu,“ dává tip Martin Zajíček, vedoucí Odboru vnějších vztahů Lesů ČR.

Před deseti lety byl právě v květnu na Křivoklátsku založen na třinácti tisících hektarech v jednom z nejucelenějších komplexů lesa v republice od Zbiroha až po Nižbor lesnický park.  Běžně se v něm hospodaří, v posledních letech se mění druhová skladba ve prospěch listnáčů a jedle, které nahrazují smrk, borovici a modřín. Zvyšuje se podíl přirozené obnovy i podrostního způsobu hospodaření.