Neseďte doma, nasaďte masku a přijďte na Letenský masopust do Národního zemědělského muzea!

V sobotu 3. února od 13 do 17 hodin probíhá v Národním zemědělském muzeu v Praze masopustní program, který je součástí akce Letenský masopust. Kromě reje masek a výstav o jejich historii návštěvníky čekají také divadla, ukázky folklórních tanců a gastronomické speciality „tetiček z Kobylí“.

Pátý ročník Letenského masopustu pořádá Galerie Scarabeus ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem. „Velmi rádi se zapojujeme do komunitních akcí na Praze 7, jejíž jsme součástí. Masopust v muzeu chystáme už po páté a vždy se ho snažíme udělat výjimečný. Letos to například budou ukázky tradičních receptů ´tetiček z Kobylí´ v gastrostudiu nebo módní přehlídka papírových šatů studentů VOŠ oděvní,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

Masopustní průvod začíná na Strossmayerově náměstí a zahájí ho starosta Městské části Praha 7 Jan Čižinský,  poté se průvod se přesune do Národního technického muzea. Od 13 hodin bude akce pokračovat v sousedním Národním zemědělském muzeu, kde bude v průběhu odpoledne probíhat pestrý doprovodný program určený pro děti i dospělé. Zahraje divadelní soubor Ty-já –tr , divadlo Antonína Novotného nebo Klaunské trio, tančit budou děti z místního Domu dětí a mládeže,  módní návrhy představí studenti z VOŠ oděvního návrhářství z Prahy 7.  Masopustní veselí se v podvečer zakončí v zahradě Galerie Scarabeus. Do všech uvedených prostor mají masky vstup volný.

Pro návštěvníky bez masek je do Národního zemědělského muzea vstupné 50 Kč, platí také pro vstup do všech expozic.

Akce se koná pod záštitou starosty MČ Prahy 7 Jana Čižinského.

S pozdravem

Mgr. Jitka Taussiková
tisková mluvčí
+420  604 867 970
tiskove@nzm.cz / www.nzm.cz

Národní zemědělské muzeum, s. p. o.
Kostelní 1300/44, 170 00  Praha 7
zřizovatelem muzea je Ministerstvo zemědělství