Východočechy zveme v sobotu 15. října na Peklák nebo k Lesu Království

Den za obnovu lesa se koná 15. října od 10 do 16 hodin na 13 místech v zemi. Ve všech krajích chystáme program pro celou rodinu, děti i dospělé, seniory, kamarády, zájmové skupiny i páry, zkrátka pro lidi, kteří chtějí tuhle říjnovou sobotu strávit venku, udělat něco pro les a pro sebe, pobavit se, trochu unavit a něco dozvědět.

V Královéhradeckém kraji můžete v lesnickém areálu Hájemství (GPS: 50.4876506N, 15.7702503E) u nádrže Les Království sázet stromky, postavit oplocenku a udělat další lesnické práce. Uvidíte stromolezce sbírat semena ze stojících stromů, dozvíte se, jak se měří dříví a taky všechno o ochraně lesa – třeba před zvěří nebo škůdci. Při letošní vydařené houbařské sezóně určitě zaujme mykologická poradna, na místě budou i včelaři. Děti čeká zábavná stezka s úkoly a nikdo určitě nepohrdne ochutnávkou regionálních dobrot.

V Pardubickém kraji se můžete vydat do oblíbeného areálu Peklák (GPS: 49.9091000N, 16.4318000E) na okraji České Třebové, dobře známého místními lyžaři a bikery.

Co vás čeká? Sázení stromků, úklid klestu a oprava oplocenek kolem sazenic, ukázky práce koní v lese, harvestorů a další lesnické techniky, ale i houbařských úlovků včetně poradny. Dorazí i zástupci Záchranné stanice Pasíčka nebo členové horské služby. Bude se střílet z luku a vzduchovky, děti se vydají na lesnickou stezku. Ukážeme, jak se měří dříví, ochutnáte místní speciality, opečete si na ohni špekáček, zodpovíme všechny lesnické dotazy.

Zkrátka přijeďte v dešti i za slunečného dne a nezapomeňte pracovní boty i oblečení včetně rukavic.

Těšíme se na viděnou.