Zase jedeme aneb Víkendy spolu

V sobotu 5.6.2021 proběhla v areálu Dolních Vítkovic akce Zase jedeme. V rámci programu fungovala na ploše u muzea dvě stanoviště Lesů ČR s aktivitami pro veřejnost, zaměřená na stromy a jejich poznávání.
Přibližně stovka návštěvníků ze všech, kteří se pestré akce, spojené s prohlídkou muzea, turnajem v beach volleyballu soutěží HZS zúčastnili,  navštívila i stanoviště Lesů ČR.
Byly to především rodiny s dětmi, které lákalo skládání dřevěných dílků puzzle, hra na dendrofon nebo tiskátka listů. Zvídaví rodiče a skupinky aktivních seniorů zase zkoumali Keltský stomokruh a poznávali druhy dřevin podle větviček. Všechny bavilo také řezání koleček ruční pilkou a poznávání semen stromů. Na své si přišel i pes Dar, který doprovázel jednoho ze sedmi lesníků, pohlazení se mu dostávalo po celou dobu programu. Zábavu na trávníku u muzea  ukončila až náhlá bouřka, která po dusném dni osvěžila vzduch v areálu Dolních Vítkovic.
„Ochutnávka“ lesnických osvětových aktivit potěšila nejen účastníky akce Zase jedeme, ale příjemně překvapeny byly i pracovnice muzea a už během programu měly několik námětů na další spolupráci.