50. Evropské závody lesníků v klasickém lyžování

Datum publikace:

Ve dnech 31. ledna až 2. února 2018 se konal v italském lyžařském středisku Antholzertal/Anterselva v Jižním Tyrolsku jubilejní, 50. ročník Evropských závodů lesníků v klasickém lyžování (50. Europäische Forstliche Nordische Skiwettkämpfe – EFNS) s účastí 1200 startujících z 21 evropských zemí.

Historie těchto závodů se začala psát v roce 1969 v německém Todtnau. Myšlenka lesnických závodů se postupně šířila a v průběhu let se v pořádání začaly střídat další evropské země. První česká účast je z roku 1988, kdy parta krkonošských lesníků vycestovala do francouzké Lamoury. Od té doby se čeští lesníci stali součástí velké evropské lesnické lyžařské rodiny, což umocňují nejen pravidelné medailové úspěchy, ale také uspořádaný 29. ročník závodů v krkonošském Harrachově. Byl všemi zúčastněnými hodnocen velmi kladně a měl druhou nejvyšší účast v historii, přes 1400 lesníků – lyžařů.

Vraťme se k letošnímu, jubilejnímu ročníku. Italové neponechali nic náhodě a připravili velmi pestrý a nabitý program, kterým jubileum důstojně oslavili. Tradiční lesnické exkurze a tři běžecké závody se střelbou (volně, klasicky a štafety) byly vhodně doplněny různě zaměřenými společnými večery, kdy si každý mohl vybrat dle svého gusta.

Početná česká výprava (51 účastníků) dokázala navázat na úspěchy z minulých let, všichni závodníci předvedli špičkové výkony a dosáhli jednoho z největších medailových úspěchů v historii. Důstojnou reprezentací přispěli k úspěchu celého, jubilejního, 50. ročníku EFNS.

Úspěchy české výpravy:

  • 2 zlaté (Lukáš Olejár, štafeta mladíků (F. Faist, M. Dobó, W. Faist))
  • 5 stříbrných (Anna Beranová, Zdeněk Melša, Marie Lapáčková, Anna Beranová, štafeta mužů (Melša, Václavek, Beran, Olejár))
  • 4 bronzové (Jan Beran, Bohumil Zemánek, Jan Beran, štafeta žen (Václavková, Martinová, Beranová))
  • a dalších 7 umístění do šestého místa (malé pódium)

Ing. Jiří Beran, předseda SPAL-L
jiri.beran@lesycr.cz

Fotografie: : B. Mrlinová

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód