Den s LČR 2017 na Konopišti

Datum publikace:

Už druhý ročník této akce pro veřejnost proběhl 20. května v přírodním amfiteátru a přilehlém okolí pod zámkem v Konopišti. Trochu nás zradilo počasí, ale i když od rána obloha strašila, nakonec nezapršelo. Přesto první návštěvníci dorazili vybaveni holínkami a pláštěnkami. Ti, kteří se nelekli, nelitovali. Byl připraven bohatý program, který se setkal s velkým úspěchem.

V areálu jsme viděli představení divadélka Anička a Letadélko, zazpívali si se skupinou Pískomil se vrací a když došlo na Maxim Turbulenc a jejich Mašinku, děti si zaskotačily po celém areálu. Matyáš Kožíšek kouzla nejen předvedl, ale v rámci workshopu jste se mohli i něco přiučit. Účastníci si mohli vyrobit vlastní ozdobný kolíček nebo nechat si namalovat na obličej třeba kočičku. A to byla před nimi ještě celá zábavná lesnická stezka. Co všechno bylo možné vidět či vyzkoušet si? Jak umíme poznat houby, zkusit si přibližování dříví, střelbu ze vzduchovky, odhad a měření vzdálenosti, byla tu výstava lesní techniky, ukázky sokolnictví včetně leteckých ukázek, práce s koňmi, opékání buřtíků a ještě mnoho dalšího.

Koho neodradilo počasí, nelitoval, vládla veselá a uvolněná nálada, a i počasí se umoudřilo. Po ukončení akce se nechtěli děti ani dospělí ještě dlouho rozejít.

Fotogalerie

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód