Lesníci – cyklisté v Orlických horách

Datum publikace:

Cyklistický přejezd Orlických hor – druhá červnová sobota v Orlických horách opět patřila cyklistům z řad lesníků, jejich rodinných příslušníků a přátel, kteří se zúčastnili již jeho 7. ročníku.
na-startu-301.jpg 

Sportovně-společenská akce lesní správy Rychnov nad Kněžnou přilákala na start 76 účastníků, kteří v úmorném červnovém vedru, které přinesl nádherný slunečný den, zdolávali 28 km dlouhou hřebenovou trasu z Panského Pole na Šerlišský Mlýn. Někteří v pekelném tempu, jiní s patřičnou rozvahou. Každý dle vlastní chuti i fyzických sil. Přesně v mezích Couberténovského hesla: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. A tak se vítězem stal vlastně každý, kdo přijel, zúčastnil se a spokojený se svým výkonem odjížděl.

Na startu a samozřejmě i v cíli, kam bez problémů a úrazů dorazili všichni, se objevili i cyklisté s přípojnými vozíky a sedačkami s dětmi. Doufejme, že se budou rádi vracet, přibývat a bude se formovat nová sportovně-lesnická generace.

Závěr v prostředí chaty Kačenka u Šerlišského Mlýna byl velmi příjemný a nesl se v přátelské atmosféře. Byli oceněni nejen nejlepší, ale všichni, kteří se zúčastnili a užili si pěknou, slunečnou sportovní sobotu v Orlických horách. Do Orlických hor se těšili lesníci na společné setkání, „rychnováci“ měli sílu a vůli setkání uspořádat a podnik LČR toto setkání podpořil. Přejme si, aby to tak bylo i nadále.

Ing. Jiří Beran,
LS Rychnov n. K.

jindra-vrabec-jan-vosahlo_290x217.jpg Jindra Vrabec, Jan Vosáhlo a Lída Štrosová (zleva) na Velké Deštné
zdena-smolkova_290x217.jpg Zdena Smolková

vyhlaseni-vysledku_290x217.jpg vyhlášení výsledků kategorie přívěsné vozíky  

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód