Naučná stezka Luleč

Datum publikace:

Asi 7 km od města Vyškov se vine zajímavá naučná stezka, která přibližuje historii, památky a známé osobnosti, které žily v obci Luleč a jejím okolí.

Trasa stezky vede přes katastr obce Luleč a místy zasahuje na území státního podniku Lesy České republiky. Prohlídkový okruh se skládá ze dvou částí. První je zaměřená především na historii a vede uličkami obce. Ve druhé části si pak můžete udělat lákavou procházku východním okolím Lulče, chatovou oblastí Kopaniny a prohlédnete si areál kostela sv. Martin. Poblíž se nachází velkolepá vyhlídka, ze které dohlédnete na sousední obce Nemojany, Tučapy a Komořany a za dobré viditelnosti spatříte až CHKO Pálava. Za zmínku dále stojí Křížová cesta, která vede ke kostelu sv. Martina.

Na trase naučné stezky je umístěno celkem 22 tabulí, z nichž se dozvíte mnoho zajímavostí. Celá trasa vám zabere maximálně 4 hodiny pěšky. U tabule číslo 16 se nachází odpočívadlo, ale ještě lépe si odpočinete, když se zastavíte v jedné z restaurací anebo se zchladíte v místním koupališti U Libuše. Jedná se o zatopený lom, který si místní usedlíci zvelebili pro horké letní dny. Blízko areálu koupaliště jsou také dětské prolézačky, takže si na chvíli odpočinete i od svých dětí. Přijeďte se podívat a udělat si příjemnou procházku, ať již sami, s rodinou anebo vaším zvířecím mazlíčkem. Putovní trasa stezky není zpoplatněna a je určená pro širokou veřejnost.

Tomáš Adamec
adjunkt Lesní správy Bučovice

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód