Poděkování za Den s LČR

Datum publikace:

V pátek 21. 6. 2013 jsme se zúčastnili akce Den s LČR v Solvayových lomech u Karlštejna, kterou pořádala LS Nižbor. Této akce jsme se zúčastnili již po několikáté, protože je velice hezky a zajímavě vymyšlena a hlavně realizována v krásném prostředí.

 

Děti plnily úkoly na jednotlivých stanovištích, např. co do lesa nepatří, řezání dřeva pilkou, poznávání lesních zvířat, střelba ze vzduchovky na terč, hod na cíl, prolézání liščí nory, lezení po laně a žebříku. Jako doprovodný program byla jízda vláčkem po skanzenu, která se dětem velice líbila. Dále si děti mohly projít dendrologickou stezku s doplňujícími obrázky od Vítězslavy Klimtové. Za splnění všech úkolů si mohly vybrat odměnu např. zvířecí pexeso, pastelky nebo magnetky atd. Na závěr jsme si společně opekli buřtíka a shlédli jsme poslední ukázku výcviku loveckých psů.

Tímto bych chtěla poděkovat zaměstnancům LS Nižbor za pozvání na tuto akci. Akce byla skvěle a pečlivostí připravena a zorganizována a velké díky patří všem, kteří se o to zasloužili. Dětem, ale i nám, učitelkám, se velice líbilo propojení environmentální výchovy hravou formou. Jsme rádi, že s dětmi můžeme vyrazit na výlet do přírody, setkat se s profesionály a zároveň spojit příjemné s užitečným.

Ještě jednou všem moc děkujeme.

Mgr. Lucie Matoušková
ředitelka MŠ Běleč

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód