Stezky Nordic walking Nízký Jeseník

Datum publikace:

V Nordic walking Olomouc,z.s. jsme si předsevzali uskutečnit projekt postupného budování stezek určených pro nové formy kondiční turistiky. Cílem projektu je v rekreačních lokalitách Sv. Kopeček, Radíkov, Pohořany, Jívová a Domašov nad Bystřicí nabídnout stálým návštěvníkům a novým zájemcům komplexní službu podporující zdravý životní styl – Nordic Walking.

Vyznačili jsme 3 okruhové trasy – svatokopeckou, radíkovskou a lošovskou. Při značení jsme malovali vlastní značky na stromy a lepili nálepky na sloupy pro osvětlení v obcích.

Graficky jsme nechali zpracovat a vyhotovit 2 informační tabule, které informují, co je nordic walking, které trasy jsou vyznačeny, jakými značkami, kudy vedou, jak jsou dlouhé a jaké jsou jejich profily. Tabule jsou instalovány na Svatém Kopečku a v Radíkově.

Již při značení tras byli kolemjdoucí zvědaví, o co jde a reagovali velmi pozitivně na to, že trasy jsou budovány jako okruhové, tj. začínají a končící na Sv. Kopečku u Olomouce.

V roce 2018 hodláme vyznačit 23 km dlouhou trasu do Domašova nad Bystřicí a založit na Sv. Kopečku půjčovnu holí. Slavnostní otevření stezek proběhne na jaře po vyznačení poslední domašovské trasy.

Názvy a délka tras:

  1. svatokopecká (rodinná, nejkratší) – žlutá 3 km
  2. radíkovská – zelená 7 km
  3. lošovská –  modrá 11 km
  4. domašovská – červená  23 km (vyznačení jaro 2018)

Přijďte se projít po našich stezkách!

Více informací najdete na http://nordicwalking-olomouc.cz/stezky-nw/

Mgr. Ivo Šenk
Nordic Walking Olomouc,z.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód