Turistická lávka pod Vlčím kopcem

Datum publikace:

Předmětem stavby Turistická lávka pod Vlčím kopcem je obnova historické turistické lávky, která byla zničena velkou vodou.

Účelem stavby je přemostění řeky Oslavy na turisticky významné trase Náměšť n.Oslavou-Lovecký zámeček Vlčí Kopec-rozhledna Babylon-Mohelenská hadcová step. Přemostění je v délce cca 35 m. Lávka bude dřevěné konstrukce z lepených nosníků, usazené na třech ŽB pilířích obložených  kamenným zdivem. Lávka bude osazena dřevěným zábradlím. Celá konstrukce bude z dubového dřeva. Stavba je jednou ze základních investičních akcí Programu 2020 v Koncepci strategického rozvoje podniku Lesy České republiky, s. p. pro období let 2015 – 2019.

Stavba spojuje levý břeh řeky Oslavy (k.ú.Březník, revír Náměšť n.Osl, č.p.3272/1). s pravým břehem řeky Oslavy (k.ú.Kladeruby n.Osl, revír Mohelno, č.p.638/1). Předpokládaná doba dokončení výstavby je 11.12.2017. Celkové náklady na výstavbu jsou ve výši 7 mil.Kč.

Ing. Iva Kotinská 
hlavní technický pracovník pro stavební činnost
Krajské ředitelství Brno

Fotogalerie

 

Komentáře (2)

  1. P.I. napsal:

    Není co dodat, půlka ocení a půlka ne. Já patřím k té druhé.

  2. Jirka napsal:

    Naprosté zohyzdění nedotčené přírody za 7 miliónů. Nevíte co s penězi? Když už lávku tak třeba malou lanovou maximálně za desetinu ceny, která by krásně splynula s okolní přírodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód