„Co vím o lese“ potřetí

Datum publikace:

co-vim-o-lese-301.jpg 

V letošním roce jsme uspořádali toto klání v krásném prostředí Střediska volného času Déčko v Náchodě. Za krásného slunečného dne se do Náchoda sjelo 13 družstev, která se snažila získat prvenství. Pro žáky bylo připraveno 7 stanovišť, na nichž je zkoušeli a poté jim rozdávali body zaměstnanci Lesů ČR.

Jednotlivé úkoly na stanovištích měly prověřit nejen znalosti ale i šikovnost dětí. Své vědomosti si žáci vyzkoušeli při určování vycpanin živočichů, z nahrávky poznávali hlasy zvířat a rozlišovali rostliny a dřeviny.  Velmi zajímavé bylo pro děti hádání lesnických pomůcek ať historických, tak současných. Šikovnost museli žáci prokázat při skládání dřevených puzzlí, při zatloukání hřebíků či v chůzi na chůdách. Doplňujícího závodu v hodu na basketbalový koš se zúčastnili i učitelé, kteří přijeli se závodníky.

Nejlepší znalosti i šikovnost předvedla Základní škola Dolní Radechová, která vyhrála nejen hlavní soutěž, ale i doplňující hru v hodu na koš. Pro školu tak žáci vyhráli kromě poháru pro vítěze i nový volejbalový míč. O druhé a třetí místo se v tuhém boji, v chůzi na chůdách, rozhodovalo mezi Základní školou Deštné v Orlických horách a Základní školou Česká Skalice. Po několika metrech bylo jasno. Soutěžní družstvo z hor bylo lepší a právem skončilo na druhém místě. Také zbývající družstva, která se umístila od čtvrtého místa, získala drobné upomínkové předměty od Lesů ČR.

 

co-vim-o-lese-1_290x217.jpg co-vim-o-lese-2_290x217.jpg

 

Po absolvování tratě si všichni soutěžící s chutí opekli připravené vuřty a po vyhlášení výsledků se rozjeli do svých domovů s nevšedními zážitky. Lesy České republiky organizováním a financováním těchto akcí podporují ekologickou výchovu dětí a mládeže a snaží se podporovat jejich kladný vztah k přírodě. Organizátoři se již teď těší na další ročníky této soutěže.

Hubert Polonček
LS Rychnov nad Kněžnou

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód