Den u Bačetínského potoka

Datum publikace:

den-u-potoka_301x225.jpg

V závěru roku 2010 byla zkolaudována stavba „Revitalizace Bačetínského potoka“. Na vodním toku byly vybudovány tři větší vodní nádrže a několik menších tůní.

Na jaře 2011 jsme přemýšleli, jak s touto stavbou seznámit veřejnost, shodou okolností se v této době na nás obrátila paní učitelka ze ZŠ Pohoří u Dobrušky s prosbou o uspořádání akce pro děti.

Setkání se uskutečnilo 24. 6. 2011 u Bačetínského potoka. Zúčastnilo se ho 10 prvňáčků.

Pro děti jsme připravili program s názvem „Od pramene k soutoku“. Jednalo se o trasu vedoucí podél vodního toku s různými hrami a úkoly. Děti se hravou formou seznámily s důvody revitalizace vodního toku, s životem ve vodě i v blízkém okolí potoka.

K jednotlivým tématům vždy byly připraveny hry. Děti si zahrály na řeku, kormorána či raka. Překonávaly též bažinu nebo si zkusily chytit svou „rybu“. Největší ohlas asi sklidily kelímky s lupou. Děti si do kelímku nachytaly drobné vodní živočichy a přes lupu umístěnou ve víčku je mohly pozorovat. Nejčastějšími úlovky byli potápníci. Podařilo se též odchytit chrostíka nebo vodoměrku. Některé děti pozorovaly pavouka nebo i květy bylin.

K obědu si děti opekly špekáčky a poté na ně u rybníku čekaly schované žáby. Pro děti nebylo těžké najít v kamenech schované papírové žabky, které si po cestě zpět zdobily květinami, stébly trav či listy.

Dětem se moc nechtělo zpět do školy, a tak si zahrály ještě poslední hru. Potom už opravdu nastal čas se rozloučit. Jsme rádi, že se dětem u potoka líbilo a již pro ně na žádost paní učitelky chystáme další setkání u vody.  

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód