Lyžařské soutěže lesníků ČR

Datum publikace:

21. ročník hostila 21. – 24. ledna Černá Říčka v Jizerských horách

Je pokročilé léto a já si lámu hlavu jak napsat článek o akci, která proběhla před dobrým půlrokem, v plné zimě. Možná se to nehodí, ale je to svým způsobem dluh. Dluh účastníkům, dluh sponzorům a především dluh pořadatelům této úžasné lesnické akce. Všem je třeba minimálně poděkovat.

LSL ČR. Nezasvěcenému nic neříkající zkratka, za kterou se skrývá celorepubliková akce lesníků s dnes již jednadvacetiletou historií. Lyžařské soutěže lesníků České republiky. Obří slalom, běh na lyžích se střelbou, jejich kombinace, lesnický večer, zakončení s hudbou a tancem, nová i starší přátelství. To vše pravidelně každý rok, většinou s jiným místem konání, tak, abychom umožnili účast maximálnímu množství lesníků ze všech koutů republiky.


kontrast v obřím slalomu

kontrast v obřím slalomu 2

Letos to byly Jizerské hory. Černá Říčka, malá vesnička, součást Desné v Jizerských horách. Malý areál s perfektně připravenou sjezdovkou a běžecké tratě na vysoké úrovni v rámci Jizerské magistrály. Zázemí v hotelu Montanie na břehu Soušské přehrady. Na 170 účastníků z řad lesníků a jejich rodinných příslušníků. To vše v kulisách nádherné zimy, se spoustou sněhu a sluníčka, až neuvěřitelné v jinak celkem mizerné letošní zimě.

V tuto chvíli se sluší vyzdvihnout úsilí pracovníků a lyžařských nadšenců z LČR, s. p., Krajského ředitelství Liberec a Lesní správy Jablonec nad Nisou, kteří obětovali spoustu svého času a plni odhodlání se pustili do pořádání letošního ročníku. Měl opět vysokou úroveň s kladnými ohlasy a účastníci odjížděli velmi spokojeni.

Letošní ročník byl podpořen jak tradičními, tak i novými sponzory, bez jejichž pomoci by i sebevětší úsilí přišlo vniveč, a tak je třeba i jim poděkovat za podporu lesnické akce. Mezi tradiční patří LČR, s. p., VLS, s. p., a PDS. Mezi novými se letos přidali Progles, Uniles, Liberecký kraj, AOPK ČR, Jizerská o.p.s., Detoa, Era reality, Partners a Kazboš.


na střelnici žádná legrace

závodit může celá rodina

Nesmíme zapomenout na účastníky. Pořadatelé i sponzoři by byli namydlení, kdyby nebylo pro koho pořádat. A tak jsme rádi, že se lesnické závody těší oblibě mezi těmi, pro koho jsou určeny. Vídáme špičkové výkony závodníků, stejně tak jako nadšené pohodáře, kteří přesně v duchu Couberténovského hesla „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ jsou hnacím motorem akce a přitahují další nové tváře, které se trochu bojí slova závod. Všem upřímné poděkování a radost z příštích setkání.

Ještě poslední myšlenku. Poděkování za podporu. Cennou podporu. Osobní účastí. Běhu se střelbou se aktivně zúčastnili 3 z 5 ředitelů LČR, s. p. Peněžní podpora je důležitá, ale osobní a ještě k tomu aktivní, je mnohem cennější. Stalo se nám to v celé historii závodů teprve podruhé (prvním byl Jirka Novák) a těšíme se, že se stane pravidlem. Byli bychom za to moc rádi.

Závěrem přijměte pozvání na příští ročník, tentokrát do Krušných hor, na Klínovec. Výsledky, fotky a podrobné informace na www.sportlesniku.cz.

Ing. Jiří Beran
předseda SPAL-L

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód