Poděkování za příjemné odpoledne

Datum publikace:

V pátek 6. 5. k nám na školní zahradu zavítala trojice lesních pedagogů: Pavla, Vašek a Lukáš.

Všichni žáci naší družinky se moc těšili na slíbenou přednášku o lese a zvířátkách v něm žijících. Pavla s Vaškem a Lukášem měli připravená stanoviště, na kterých se žáci společně s vychovatelkami střídali.

Svoji zručnost a odvahu si žáci vyzkoušeli při stezce, na které měli poznat, jaké předměty jsou schovány v pytlíčcích zavěšených na laně. Opravdu, nenašel se snad nikdo, kdo by neuhádl, co se uvnitř skrývalo. Skupinky měly za úkol také najít a správně přiřadit jednotlivé stopy živočichů. Ani tento úkol pro ně nebyl těžký. Odměnou všem bylo pohlazení si samičky káněte.

Vašek si pro žáky připravil povídání o lese. Některým žákům se podařilo na chvíli se proměnit v lesníky. Ostatním říkali spoustu zajímavostí o lese.

Po dvou znalostních a naučných stanovištích čekaly žáky disciplíny, kde museli ukázat svoji sílu jako mravenečci při stavbě mravenišť. Velkou odměnou bylo pro žáky též přetahování lanem, hod na medvěda a skoky v pytlích okolo zajíce a lišky. Užili si u toho spoustu legrace.

Celý program byl pro žáky nejen zábavný, ale zejména poučný. Všichni jsme si jej moc užili.

Tímto bychom ještě jednou velice rádi poděkovali pedagogům Pavle Šmídové, Vaškovi Lokvencovi a Lukáši Pařízkovi za velice příjemné odpoledne.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci s Vámi.

Kolektiv vychovatelek
školní družiny Zámeček
při základní škole Štefánikova, Hradec Králové

Fotografie z akce:

sd-zamecek-01_290x217.jpg sd-zamecek-02_290x217.jpg
sd-zamecek-03_290x217.jpg sd-zamecek-04_290x217.jpg

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód