Vzpomínka na bývalého kolegu

Datum publikace:

Zaměstnanci Lesní správy Bučovice uctili památku svého bývalého kolegy a revírníka, pana Waltera Schrotta z osady Skavsko.

 

Pan Schrott se narodil 27.6.1934 a pocházel ze smíšeného manželství, neboť jeho otec byl původem Němec. Po válce měl tudíž vzhledem ke své národnosti a německé škole problémy a nemohl studovat. Jeho snem však bylo stát se lesníkem po vzoru svého otce. Začal tedy alespoň pracovat v lese v dělnické profesi. Časem se mu jeho tužba přece jenom splnila, vypracoval se a stal se lesníkem.

Byl precizním a svědomitým člověkem se smyslem pro pořádek, miloval les. U LČR, s.p., dosloužil jako revírník na revíru Litenčice, v lesích, kde prakticky strávil celý svůj život. Zemřel 7. listopadu 2004, letos by se tedy dožil 80-ti let. Kolegové z Lesní správy mu v roce 2006 nechali postavit v upomínku malý památníček v lesním porostu na místě, které měl rád, pod starým košatým dubem.

V pátek 20. 6. 2014 se sešli zaměstnanci lesní správy na tomto místě a položili zde kytici lučních květů, aby tak společně na bývalého kolegu zavzpomínali.

Ing. Otakar Pavlík
lesní správce, LS Bučovice

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód