Zdobení vánočního stromu v Pavlovicích

Datum publikace:

Již několikátý rok organizuje na obecním náměstíčku v Pavlovicích Občanské sdružení Horák Pavlovice spolu s místními občany a Lesní správou Bučovice zdobení vánočního stromku.

 

Na závěr loňského roku 2012 se tak stalo první prosincovou sobotu. Pro tuto slavnostní příležitost byl z našeho revíru vybrán a přivezen statný smrček, který odvážní dobrovolníci postavili a bezpečně zpevnili. Jeho zdobení zajistily přinesenými a často vlastnoručně vyrobenými ozdobami především děti.

Akce proběhla za velkého zájmu místních obyvatel, pro všechny zúčastněné organizátoři připravili něco pro zahřátí. Na připravených ohništích se v kotlích vařil vánoční punč pro dospělé, ovocný čaj slazený medem pak pro děti. Také se rozdávaly pečené vánoční perníčky. Navzdory chladu, počasí již bylo pravé prosincové, panovala veselá nálada. Po setmění se všem zatajil dech, když se nazdobený vánoční strom rozzářil a ukázal v celé své kráse.

Všichni přítomní si tento významný den užili a zároveň se těšili, že si v příštím roce tuto již zaběhnutou tradici opět zopakují. V následujících dnech až do samotného štědrého dne místní děti stromek hlídaly, aby ho někdo nepoškodil, či neodcizil něco z jeho cenné výzdoby.

Ing. Jiří Dobeš, revírník LS Bučovice

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód