Zimní přejezd Orlických hor „po lesnicku“

Datum publikace:

Zimní „Přejezd Orlických hor“ je tradiční sportovně-společenskou akcí pořádanou LČR, s. p., lesní správou Rychnov nad Kněžnou, ve spolupráci se sportovním klubem Lesy Janeček pravidelně poslední pátek v únoru.

Letos se běžel již jeho 35. ročník. Na trase Šerlich – Orlické Záhoří měří v běhu na běžkách klasickým stylem síly pravidelně více než 80 účastníků snad ze všech sfér napříč lesním hospodářstvím: státní, soukromé, obecní, OSVČ, studenti i rodinní příslušníci. Nejde jen o heroické výkony do roztrhání těla, ale především o společné setkání lesníků z různých majetků, různých koutů republiky, zasportování, posezení u guláše a piva a udržení společné sounáležitosti a hrdosti patřící k lesnickému stavu.

prejezd-orlickych-01_301x225.jpg prejezd-orlickych-02_301x225.jpg

Letošní ročník díky krásnému slunečnému počasí nabídl nádherné výhledy do kraje a špičkově připravené stopy jen umocnily lyžařský zážitek pro všech 89 lesníků. Na startu, tak jako každý rok, nechyběli tradiční a letití účastníci. Někteří z nich se účastnili téměř všech ročníků tohoto závodu a jsou jeho opravdovými veterány, například pan Antonín Špinler, emeritní revírník z Orlického Záhoří. Tak trochu o návrat ke kořenům a zajímavé zpestření akce se postaral Tomáš Kubias, který trasu absolvoval na dřevěných, jasanových, „skijích“. Na samotném hřebeni byly podmínky dobré, ale v dolních partiích a Orlickém Záhoří chyběl sníh.  Proto jsme byli nuceni trasu o téměř 3 km zkrátit. To ovšem nic neubralo na pohodě celé akce, která byla jako tradičně dobře připravena a vyvrcholila předáním diplomů a cen nejlepším a přátelským posezením všech účastníků.

Jirka Beran ,
LS Rychnov nad Kněžnou

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód