Modrý obraz

Datum publikace:

Ve čtvrtek 5. 12. byl opětovně poblíž křižovatky lesních cest Pivovarská, Mechová a Krásetínská na Lesní správě Český Krumlov umístěn „Modrý obraz“.

 

Obraz byl dle dochované fotografie z roku 1910 umístěn na borovici, která je již na hranici své životnosti a hrozí, že spadne. Protože v blízkém okolí borovice nebyl vhodný strom, hledala Lesní správa Český Krumlov ve spolupráci se Společností Žebříkového kamene na Kleti řešení kam či na co obraz zavěsit. Nakonec bylo rozhodnuto zavěsit obraz na impozantní jedli bělokorou, která roste cca 50 m od původního místa. Na konci září byl obraz sejmut a odvezen k panu doktoru Jegorovovi, který ve spolupráci s doktorem Bedřichem provedl nutné opravy.

U modrého obrazu neboli U modrého Pánaboha Název obrazu i místu dala modrá barva podkladu, od níž se zvláštně odrážejí ostatní barevné odstíny. Obraz připomíná hrůznou událost z roku 1787, při které pytláci pověsili knížecího hajného hlavou do mraveniště. V průběhu uplynulých let se Modrý obraz stal orientačním bodem, místem odpočinku a pro vnímavé lidi i místem pro tiché zamyšlení.

Autorem fotografií je Petr Resh

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód