Na Rumbursku řádila vichřice

Datum publikace:

kalamita-301.jpg 

Ničivou sílu vichřice dokazuje velké množství zlomů.  Stromy jsou přeraženy v polovině své délky. Vývraty jsou točivou silou větru na mnoha místech doslova propleteny. Celková výše polomů se odhaduje na 15 000m3 dřeva. 

Práce na likvidaci větrné kalamity potrvají do srpna 2010. Na zpracování kalamity budou nasazeny kácecí stroje harvestory, vyvážecí soupravy, lesní kolové traktory s potřebným počtem pracovníků vybavených motorovými pilami a nákladní soupravy pro odvoz zpracovaného dříví.

 

Zákaz vstupu do lesa

Na okrajích polomových ploch se nachází velké množství narušených stromů, které jsou naštípnuté nebo částečně vyvrácené a zavěšené na okolních stromech.  Tyto mohou při dalším silnějším větru vlastní vahou dodatečně padat. Z těchto důvodu požádala Lesní správa v Rumburku Městský úřad ve Varnsdorfu o vyhlášení zákazu vstupu do lesa, který platí pro vymezenou oblast od 24. 5. 2010 do 26. 8. 2010. Postižené oblasti jsou označeny výstražnými tabulkami.

Upozorňujeme a žádáme návštěvníky, aby nevstupovali do vyznačených nebezpečných oblastí a na pracoviště, ve kterých probíhá zpracování kalamitního dříví. Je velmi nebezpečné pohybovat se na skládkách zpracovaného dříví. Prosíme o respektování pokynů lesnického personálu. Lesní správa zajišťuje zpracování polomů v nejkratší možné době tak, aby omezení pro turistický ruch, byla co nejmenší. Děkujeme za pochopení.

Ing.Pavel Bik
lesní správce
Lesní správa Rumburk

Následky vychřice ve fotografiích:

vychrice-1_290x217.jpg  vychrice-2_290x217.jpg

vychrice-4_290x217.jpg  vychrice-5_290x217.jpg

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód