Pověstmi opředená skála

Datum publikace:

semnicka-skala.jpg 

Znělcová skála je místem výskytu vzácných rostlinných a lesních společenstev i ohrožených druhů rostlin. Okolí skály je domovem ohrožených druhů živočichů, například výra velkého. Východní stěna skály strmě spadá do zhruba stometrové hloubky. Z vrcholu skály se návštěvníkům nabízí úchvatný výhled do krajiny středního Poohří, Krušných a Doupovských hor a na nezaměnitelnou siluetu hradu Andělská hora.

K Šemnické skále se váže romantická pověst o mladé dívce, která se ukryla na vrcholku skály před svým pronásledovatelem, zlým rytířem z Andělské Hory. Ten se i se svým koněm ze skály při pronásledování dívky zřítil. Dívka byla zachráněna. Na památku této události byl na Šemnické skále, nazvané tehdy Panenský skok, postaven kříž, který se však do dnešních dnů nedochoval.

Ke skále se dostanete z Karlových Varů či Kyselky po červené turistické značce nebo po žluté z Andělské Hory. Na úpatí skály si můžete odpočinout na lavičkách, které pro vás Lesní správa Toužim vybudovala v rámci Programu 2000.

fotografie: Nezaměnitelná silueta Šemnické skály

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA kód